AKBÜK'ÜN SU SORUNU SONA ERİYOR

AKBÜK'ÜN SU SORUNU SONA ERİYOR
08 Ekim 2021 - 12:27
Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
"DİDİM-AKBÜK YÖRESİ İÇMESUYU TEMİNİ PROJESİ 2022 YILI YATIRIM PROGRAMINA TEKLİF EDİLMİŞTİR. HAYIRLI OLSUN..." 
 ifade ederek şu şekilde açıklamada bulundu
"Proje ile Didim ilçemiz ve ilçemize bağlı Akbük Mahallemizin 2050 yılına kadar içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacı Beşparmak Barajı ve Güllübahçe YAS kuyularından karşılanacaktır. Proje kapsamında hizmet edilecek nüfus yaklaşık 155.000 kişi olup verilecek içme-kullanma suyu miktarı yıllık 11 Milyon m³ olacaktır.
Tüm tesislerin yapımının DSİ tarafından gerçekleştirileceği “Aydın Didim Akbük Yöresi İçmesuyu Temini Projesi” kapsamında Beşparmak Barajı, 4 adet içmesuyu kuyusu, 98.550 m isale hattı, 100.000 m³/Gün kapasiteli içmesuyu arıtma tesisi, 5 adet depo ve 7 adet terfi merkezi inşaatı yapılacaktır.
Kapsamındaki Beşparmak Barajı dahil tüm tesislere ait proje yapımları tamamlanan “Aydın Didim-Akbük Yöresi İçmesuyu Temini Projesi” 2022 yılı Yatırım Programı’na teklif edilmiştir. Projenin toplam inşaat maliyeti yaklaşık 630 Milyon TL olmakla birlikte bu maliyetin tamamı DSİ tarafından karşılanacaktır.
Desteklerinden dolayı başta Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli'ye ve DSİ Genel Müdürümüz Sn. Kaya Yıldız'a teşekkür ediyorum." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum