DİDİM'DE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

DİDİM'DE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ
07 Ağustos 2021 - 14:16
Didim Belediyesince Akbük'de  “Temizliğe Davet Var “ Etkinliği Düzenlendi

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay özellikle kırık cam ve şişelere dikkat çekti.
Didim ve Akbük kıyı şeridinde rutin olarak yapılan temizlik çalışmalarının bu seferki adresi Akbük kıyı şeridi ve plajları oldu.
Kıyı ve plajların temizlenmesi için düzenlenen “Temizliğe Davet Var “etkinliğine Didim Belediye başkanı A.Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Demirci Gündoğdu, Yusuf Deveci ve Zeynel şener, belediye görevlileri ve gönüllü vatandaşlar katıldı.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay temizlik etkinliği esnasında vatandaşların da dertlerini dinleyerek onlara çözüm yollarıyla ilgili bilgiler verdi. Vatandaşlar, Başkanın ilgisine teşekkür ederek çalışmalarında başarı temennilerinde bulundular
Başkan Atabay konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmasında “ Şu anda Tüm Türkiyede yanmaya devam eden ormanlarımız var tabi bizimde ciğerlerimiz yanıyor o yüzden çok dikkatli olmalıyız özellikle orman alanlarımıza kırık cam ve kullanılmış şişeleri atmamalıyız atanları ise uyarmalıyız çünkü bu atıklar, ormanda yangın oluşması için çok müsait . Lütfen çok Dikkat ” Dedi 
Akbük Soguksu mevkiinden başlayan temizlik kıyı şeridi ve plajlarıda kapsayarak Zübeyde Hanım Parkına kadar devam etti, yaklaşık 3 saat süren temizlik te onlarca torba çöp toplandı.
Toplanan çöpler içerisinde büyük çoğunluğu kırık camlar, şişeler,tek kullanımlık plastikler ve parçalanmış ağlar oluşturdu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum