Reklam

DİDİMGÜCÜ'NE KADIN BAŞKAN

DİDİMGÜCÜ'NE KADIN BAŞKAN
31 Ekim 2021 - 13:05 - Güncelleme: 03 Kasım 2021 - 16:42
Didim Gücü Spor Kulübü pazar günü lokallerinde basına verdiği kahvaltıda kulüp çalışmları hakkında bilgi verdi.

DİDİM'DE İLK KADIN KULÜP BAŞKANI
Türkiye'de çok nadir karşılaşılan bir durum olan Didim Gücü'nün sponsor başkanı Cemile Özcan Yiğitoğlu açıklamasına kendini tanıtarak başladı.
Ben Cemile Özcan Yiğitoğlu, 12 yıldır Didim'de ikamet ediyorum. 10 senedir gayrimenkul işi ile uğraşıyorum ve 16 yaşında bir tane oğlum var.
Biz Ferhat hoca ile 2 senedir tanışıyoruz. Oğlumuz 8 senedir futbolla ilgileniyor. Bizim tek istediğimiz oğlumuz önce saygısını, insanlara karşı değerini ve iyi bir birey olabilmesi için çaba harcıyorduk.  Aslında biz iyi bir kaleci, iyi bir işte var herkes işte Mertcan şöyle kaleci olsun diye bu yola Ferhat hoca ile başlamadık.  Bize verdiği emek çok yüksek, spor liselerini kazanmasına da  oğlumuz Mertcan'ın girmesine destek olan Ferhat hocadır. Onun yaptıklarını gördük. Tek başına bayağı bir yükün altına girdi. Takımla ilgili hem maddi hem manevi.. Biz de Ferhat hocanın verdiği emeklerden dolayı bundan sonraki yolunda ona da hem maddi hem manevi hem kulüp yönetimi olarak hem de bir kardeş olarak ona destek vermek için onun yanında yer almak istedik.  Ferhat hoca ile uyum içinde hareket edebiliyoruz. O bize öğretiyor aslında,benim açıkçası futbolla ilgili herhangi bir teknik bilgim yok. Ama tabii ki de futbola ilgim var. Biz Ferhat abi ile de iyi bir yerlere geleceğimizi de onun da bu takımı, bu kulübü iyi bir yerlere getireceğine, iyi öğrenciler yetiştirebileceğiniz emin olduğumuz için onunla birlikte yol alacağız. 
Şimdiye kadar bunu herhangi bir yerde söylemedik. Açıkçası kendi aramızda konuşuyorduk.Sürpriz olsun diye,  kimseyle daha bunu konuşmadık evet ilk defa açıklıyoruz. 

Didim Gücü Kurucu Başkanı ve Antrenörü Ferhat Kılıç

2021-2022 futbol sezonumuza A takım olarak şu anda devam ediyoruz. Alt yaş gruplarımız da var tabii ki de. Birlikteliğe gelince gerçekten 2018 yılından beri çok yalnız kaldım. Çok güzel şeyler yapmaya gayret ettim. Burada iyi şeyler de yaptığına inanıyorum. Ancak sizler de takdir edersiniz ki bu sadece manevi destek ile olmuyor. Maddi desteğin burada çok önemli olduğunu biliyoruz. Ben de bu konuda yalnız kaldığım için ve Cemile hanımın da belirttiği gibi aslında bizim amacımız iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu felsefesi ile yola çıkıyoruz. Bizim için öncelikle  Didim ve Didim'de gençleri yetiştireceğimiz en önemli unsurlar, temel noktalarımız. Bize öncelikle kendine çevresine, ailesine iyi bir birey olması bu her şeyden çok daha önemli. Bu yolda da biz birlikte ilk adımı attık. İnşallah önümüzdeki süreçlerde de bu birliktelik devam eder. Bizim güzel temennilerimiz hayata da geçirilir. Bu şekilde ben tekrar hayırlı olsun diyorum. Cemile Hanımın kendisine de kulübümüz adına da sizlere de geldiğiniz için çok çok teşekkür ediyorum.

A TAKIMIMIZ 1. AMATÖRDE MÜCADELE EDECEK

Şu anda takımımızın iskelet kadrosu vardı. Yeni gelen takviyelerle birlikte çok iyi bir kadro oluşturduk. Ben şunun altını çizmeden geçemeyeceğim.  Oyuncuların bizi tercih eden, yeni oyuncular ve daha önceki benimle birlikte çalışan oyuncular hiçbir maddi karşılık beklemeden şu anda geliyor. Bu gerçekten çok önemli, yani bu şu demek demek ki biz Didim'de doğru işler yapmışız. Demek ki biz insanlara doğru bilgiler vermişiz, demek ki biz yaptıklarımızla bir güven aşılamışız. Bu sebeple futbolcular da bizi bu şekilde tercih ediyor. Bunun dışında şunu söyleyebilirim. Alt yaş  gruplarımız var. U11, U12, U13, U14, U15, U16 ve U17 yaş gruplarına kadar bizim yaş gruplarımız var. Bu yıl U11, U12, U14 ve U16 yaş guruplarında alt yaş grupları olarak maçlara çıkacağız.  Bunun dışında dediğim gibi A takımda da 1. Amatör de mücadele edecek.

DİDİM GÜCÜ KIZ FUTBOL OKULU KURMAYI PLANLIYORUZ

Didim Gücü kız futbol okulu projemiz vardı. Biz bunu pandemiden önce hayata geçirmeye çalıştık. Ancak tam üstüne direkt pandemi başlayınca yarıda kalmıştı. Bunu önümüzdeki günlerde planlamalarını yapıp tekrar bir daha başlayacağız. ve tekrar başlatacağız. Bununla ilgili de futbolun sadece erkeklerin sporu değil aynı zamanda kadınların da futbolda neler başarabileceğini, neler yapabileceğini burada göstermek istiyoruz. Bu anlamda da ekibimle birlikte antrenör ekibimle birlikte bu yolda da Didim'e hizmet vermeye çalışacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum