Reklam

Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit'ten Turizm Derneğine Ziyaret

Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Turizm Derneğini ziyaret etti.

Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit'ten Turizm Derneğine Ziyaret
24 Kasım 2021 - 11:37

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Mustafa Şentürk, 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir Fuarı’na dernek olarak katılım sağlayacaklarını açıkladı.
Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, iade-i ziyaretleri kapsamında Didim Turizm Derneğini ziyaret etti. Ziyarette Yiğit’i Dernek Başkanı Mustafa Şentürk ile dernek yöneticileri ve turizmciler karşıladı. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Şentürk, Kaymakam Yiğit’in 2 aylık dönemde Didim’de görev yapmaya başladığını ifade ederek ziyaretleri için teşekkür etti.

Şentürk, pandemi sürecinde Didim ve ülke turizmine değinerek, “Bilindiği üzere son 2 yıldan beri Türkiye'nin gündeminde pandemi çok yoğun bir şekilde turizmi etkiledi. Dolayısıyla çok büyük etkileri oldu. Biz bu süreçte Didim olarak Türkiye'nin en iyilerdeniz. Almanya'da Özellikle Avrupa’da Almanya, Hollanda ve Belçika’da 4. dalga çok hızlı duruma geldi. 2021 sezonu nasıl geçti derseniz de biliyorsunuz 15 temmuz itibariyle Didim'de sezon yoğunlaştı. 15 temmuzdan sonra gerçekten 2 ay boyunca Didim çok iyi bir sezon geçirdi. Bir önceki yıla göre çok iyi bir işler yapıldı bence. İnsanlar Didim’de yer bulamadı, otellerde yüzde 100 doluluk yaşadık. Önümüzdeki yıl gerçekten çok parlak gözüküyor eğer süreç iyi yönetilebilirse” ifadelerine yer verdi.

“Turizm Derneği 2-4 ARALIK’TA İZMİR Fuarında ”

İzmir Fuarı’na Didim olarak katılım sağlayacaklarını kaydeden Şentürk, “İzmir’de 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir Fuarı gerçekleşecek. Bu fuara katılım noktasında belediye ile birlikte bu işler tek çatı olması anlamında Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği yapıyordu. Çünkü otelciler bu birliğe ödeme yapıyordu fakat kısa adı DİTAB olan birlik fuara katılmama kararı almıştır. Biz de dedik ki o zaman biz gidelim bu işin altına imza koyalım dedik. Arkadaşlar aradılar ve fuara katılımın önemini dile getirdiler. Arkadaşlarla bütçe oluşturduk. 50 metrekarelik bir yer kiralandı. Bu yeri de Murat Parmaksız arkadaşımızın desteğiyle Roman ve İyonya kültürünü yansıtan çalışma yapacağız. Tüm turizmle iş yapan otelci ve acenteler gelip burada tanıtım çalışması yapabilir, kendilerini ifade edebilir.” dedi.

“DERNEK TANITIM GÖREVİNİ ÜSTLENMİŞ”

Didim Kaymakamı Mustafa Yiğit ise Didim’de insanların huzur ve güvenliği için çalıştıklarına ve turizm kentinde bu tür tedbirlerin önemli olduğuna değinerek, “Didim artık belki burada yaşayanların değil bütün Türkiye'nin, dünyanın ziyaret ettiği bir yer olmuş. Biz de o anlamda misafirperverliğimizi göstermemiz lazım. Neticede bu sektörde misafirperver olmazsanız bir süre sonra insanlar gelmez o misafirperverliği ön plana çıkarmak lazım. Didim Turizm Derneği de bu anlamda kendi üzerine düşeni yapmaya gayret ediyor. Turizm Derneği o görevi üstlenmiş durumda tanıtım görevini yapıyor. Hem Türkiye içerisindeki fuarlar hem yurt dışındaki fuarlarda temsil edilmek lazım. Turizmciler bunun değerini biliyor. Elimizde çok kıymetli değerler var. İnsanlar artık bu lezzetten, bu keyiften vazgeçmek istemiyor yani turizm 21. yüzyılın en popüler işlerinden bir tanesi insanlar seyahat ederek mutlu oluyorlar. Bu bölgenin ekmeği bu işlerle kazanılıyor. Dolayısıyla düzgün bir kent olursak işte temiz bir kent, misafirperver, insanlarla daha ilgili, daha nazik daha saygılı bir toplum olursak işler iyi gider diye düşünüyorum. Bu konuda biz de her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum