Reklam

Rakipsiz Başkan Güven Tazeledi

21 Kasım 2021 - 17:17 - Güncelleme: 21 Kasım 2021 - 18:51
Didim Cemevi ve Alevi Bektaşi Kültürevi olağan kongresi 21 Kasım pazar günü gerçekleşti.

Cemevi bahçesinde gerçekleştirilen  Didim Cemevi ve Alevi Bektaşi Kültürevi olağan kongresi tüzük değişikliği ve seçimli olarak gerçekleştirileceği için hazirun cetvelinin  2/3 üyesinin katılımı gerekiyordu. Dernek üyeleri, görev sürsi boyunca başarılı olan başkan Hüseyin İlhan'ı olağan kongrede yanlız bırakmadılar. 
Pandemi sebebiyle ertelenen Olağan Genel Kurul, 5 Kasım 2021 de toplanan Dernek yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Olağan Genel Kurul toplantısının 21 Kasım 2021 tarihinde saat 10.00 da Dernek binasında yapılmasına, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28 Kasım 2021 tarihinde aynı yer ve aynı saatte yapılmasına karar verilmişti. 
21 Kasım günü yeterli imzanın toplanması ile saat 12:00'da başlayan genel kurul Başkan Hüseyin İlhan'ın konuşması ile başladı.
Didim Cemevi ve Alevi Bektaşi Kültür Derneği olağan genel kuruluna dernek üyeleri ile birlikte bazı siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri katıldı. 
Başkan Hüseyin İlhan konuşmasının ardından oluşan divanda Engin Seyitalidedeoğlu, Neşe Ceyhan, Bülent Akın yer aldı. Divanın oluşumu ile gündemsıralamasına göre mevcut tüzüğün değişikliği, faaliyet raporu, gelir-gider tablosunun ibrası oylamasına geçildi. Tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildikten sonra tebrik mesajları okundu.
Seçime tek liste ile giren Hüseyin İlhan ve yönetimi tüm üyelerin oyları ile yeni yönetim olarak göreve başladılar. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum