"Şanlıurfa Tanıtım Günleri Didim'de Devam Etti

"Şanlıurfa Tanıtım Günleri Didim'de Devam Etti
11 Ekim 2021 - 15:21 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 20:17

İzmir'de memleket hasreti çeken Şanlıurfalıların memleket hasretini gidermek ve Şanlıurfa'nın tanıtımını sağlamak için düzenlendiği 'Şanlıurfa Tanıtım Günleri' Didim'de devam etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, 'Dünyanın En Eski Mutfağı' sloganıyla, UNESCO'ya aday müziği ve 12 bin yıllık tarihiyle Şanlıurfa'nın gastronomisini, müziğini, kültürel zenginliklerini ve kente özgü değerlerini tanıtmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir'in ardından Didim'de gerçekleşti.

Didim Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Ahmet Özcan'ın konuğu olarak Didim'e gelen Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Sayın Ahmet AKAY Sayın Halil ÖZŞAVLI, Şanlıurfa Ticaret Odası Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa İlçe Belediye Başkanları, Şanlıurfalılar Federasyon Başkanı Ferit Mızraklı ile çok sayıda davetli katıldı.

Misafirleri kapıda karşılayan Didim Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Ahmet Özcan konuklarına ikram ettiği yemek ardından yaptığı konuşmada "derneklerimiz sayesinde memleketimiz olan Şanlıurfa'nın medeniyetini, kültürünü yaşadığımız şehirlerde yaşatmaya, unutturmamaya çalışıyoruz. Bizleri ziyaretiniz ziyadesiyle mutlu etti" ifadelerinde bulundu.

Ziyaret hatıra fotoğraflarının çekilmesi ve konuklara Didim Şanlıurfalılar Derneği'nin hediye taktimi ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum