HATIRLAMAN GEREKEN BİRŞEY VAR DOSTUM!
Reklam
DRY DMR

DRY DMR

HATIRLAMAN GEREKEN BİRŞEY VAR DOSTUM!

10 Aralık 2017 - 18:32

Hatırlaman Gereken Birşey Var Dostum !

Hayatın akışına o kadar kapıldık ki nerdeyse varlık kavramlarını hiçe sayıp adeta koyun psikolojisi ile yaşantımıza devam ediyoruz.
Bunu duymayalı sanırım çok oldu ama artık Kendini düşünmelisin.Evet Kendini.
Çocuğun annenen baban patronun kardeşin arkadaşın sevgilin için değilde sana hediyelerin en güzeli olan bu hayatı kendin için yaşamalısın. 
En son ne zaman kendine hediye aldın. İhtiyacın olan birşeyi almandan bahsetmiyorum.Durup Dururken seni mutlu edecek birşeyi ne zaman yaptın? 
Ne zaman Şimarttın kendini söyler misin? Mesele en sevdiğin şeyi en son ne zaman yaptın?
muhtemelen Şuan kaşının biri havada dudağın hafif yamuk ve ısırık şekilde bakışlar ya yukarıda yada sağa sola kaymış dalmış bir durumdasın.
Üzgünüm ama sen sende değilsin :) Tv reklam fragamnına benzedi ama öyle.Artık kendine gelir misin?
Mesela şuan ne yapıyorsan bir on dk mola ver ve hemen al bir kağıt kalem eline ve öncelikle hayatına anlam katan insanların ismini yaz.
Çünkü hayat yanlız yaşayınca değil birileri ile paylaşınca anlam kazanıyor.yediğini içtiğini gezdiğini gördüğünü düşünsene hep tek başına yaptığını.
her sabah koca masada bir tabak bir bardak. koca sahilde gülüşen el ele yürüyen kalabalı dost shbetleri içerisinde sen bi başına .
Mesela banyoya girdin havlu almayı unuttun ve isteyecek kimse yok. Şuan bu sana komik gelebilir ama havanın eksi derecede olduğunu ,
banyonun sıcacık ve dış alanın buz gibi olduğunu düşünsene :) ıyyyy içim titredi. aylardan  aralık ayı ve  yağmurlar başladı. Ve sen hergün tek başına ya tv izleyip kanepede
uyuya kalacaksın, ya kitap kahve değip bi kaç saat veya gün kendini oyalayacasın.
yahu her akşam tv mi seyredilir veya her akşam sadece kitap okuyup kahve sigara keyfimi yapılır?E  hadi yaptın bu mutsuzluğa alışkanlık ile adapte oldun.
peki bu seni ne kadar mutlu ediyor?
yahu en son ne zaman birini mutlu edip onun yüzündeki gülümseme ile mutlu oldun. En son ne zaman birine sımsıkı sarıldın ve bu güven duygusunu yaşadın?
Yanlız burda !SADECE BEN ! kavramından bahsetmiyorum. Bu seferde sadece ben  benn diye gezinme ortalarda :) 
Herşeyi yerli yerinde ve kıvamında yaşa.
Mesela kutsal bir mesleğin var .ANNELİK !
sabah okula gidecek çocuğun varsa onla ilgilen ,hasta annen varsa ona ilaçlarını ver,eşine kahvaltısını hazırlayıp işine yolcu et,temizlik mi yapılacak hemencik yap.
eee gün bitti deme sakın! bunları bitirmek ve aynada kendine bakmak için daha dakikalar dolusu saatlerin var.
Bir insan isterse eğer birşeyi gönülden ; inan ki kiç kimse ve hiçbir olay buna mani olamaz. yeter ki iste ve en önemlisi ne istediğini bil!
hayatı anlamlı kılan değerleri al ruh çantana, çık yola.
sevmeyi bil öncelikle
dürüst ol , duruma göre kişiye göre değişme.
bir benliğin ve hayata karşı duruşun olsun.
kişilerden ve onların bakış açılarından çıkan sözlerinden etkilenme! ve malesef ki bu herkesin en çok yaptığı hata!
yaşadığın tüm hayal kırıklıklarına rağmen güvenmekten vazgeçme.güvensiz nasıl yaşar bir insan.tabi tedbiride bırakma elden ;)
herşeye pembe veya siyah gözlükle bakma. Her renge duyarlı ol. Her rengi ayrı sev.çünkü herşey kendini tamamlayan şeyle anlamlanır.
dost kavramını arkadaş kavramını iyi anla

Bu yazı 846 defa okunmuştur .