GİTTİ GİDİYOR DÖNER Mİ BİLMEM ?
Reklam
Erol ÖKTENSOY

Erol ÖKTENSOY

GİTTİ GİDİYOR DÖNER Mİ BİLMEM ?

19 Ocak 2018 - 13:50

Değerli okurlarım. Bu haftadan itibaren Didim Rehber Gazetesinde her hafta köşemde buluşacağız. Rehber Gazetesinin sahibi Sn. Kemal Bey’in köşe yazısı yazmam için yapmış olduğu teklife memnuniyetle yazacağımı ifade ettim, Teveccüh bulunmuşlar Sn. Kemal Beyin başta şahsı olmak üzere Rehber Gazetesine ve çalışanlarına teşekkür ederim. İnşa Allah HER HAFTA SİZLERLE BULUŞACAĞIM.

Değerli okurlarım. Bu günlerde Siyasi Partiler aralarında seçim ittifakı istekleri hızla yapılmak istenmekte. Bu ittifak konusunda çok fazla yazmaya çizmeye gerek yok. Yapabilirler. Bunu engellemek demokrasiye de vatandaşın iradesine de saygısızdık olur. Ancak seçim ittifaklarında önemli olan siyasi partiler, fikir ve ideolojilerini koruyarak iş birliği yapmaları işin doğru olandır. Hiç bir Siyasi Parti amaçlarından ve ideolojilerinden vazgeçmez, politik hedeflerini koruyarak ittifak yaparlar veya yapabilirler. Bunda bir sıkıntı bana göre yok.

Düşündüğüm zaman MHP ve AKEPE ittifakı yukarıda bahsettiğim bir iş birliğinin çok ötesinde anlamlar taşıyor. Bir taraf yani AKEPE duruşunu korurken, öteki taraf yani MHP kendi çizgisini, ideolojisini bir tarafa bırakarak tamamen AKEPE’nin hedeflerine bağlanmış ve biat etmiş durumda gözükmektedir. İşin tuhaf yanı Sn.Bahçeli”,2024'e kadar AKP'ye destek olmaya devam edeceklerini ”Hele ki, Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylemesi ne derece siyaseten doğrudur siz okurlarım karar veriniz. Bu durumda, Milli kim yerli kim? Geleceğe dair bir taahhüt her politik durumu içine aldığı için artık her hangi bir ilke veya hassasiyetten söz edilemez.

Türk Milliyetçisi olarakm48 yıldır siyaset yapan bir parti ki düne kadar Türk Milliyetçilerine ağza dahi alınamayacak hakaretler yapan bir parti ile neden ve nasıl bir ittifak yapabilir. Ben şahsen anlayamıyorum. Bana göre İYİ PARTİ kuruluşuyla beraber baraj altına düşen bir genel başkanın aczi olarak görüyorum. Madem AKEPE 16 senedir çok iyiydi, ülkeyi yükseltti, zenginleştirdi neden HESAP SORMASSAM NAMERDİM diyerek muhalefet yaptı? Acaba Sn. Bahçeli’de kandırıldı mı?

Değerli okurlarım, Sn. Bahçeli’nin bu tür açıklamayla, MHP'nin meclise girmek dışında başta iktidar olmak üzere bütün hedeflerinden,9 Işık felsefesinden vazgeçtiğini gösteriyor. Seçim iş birliği başkadır, ideolojik teslimiyet bambaşkadır. Aslında Sn. Bahçeli, son çıkışıyla MHP'nin AKP'den ayrıştığı noktalara dair bütün iddialarından ve ideolojisinden vazgeçmiş olduğunu düşünüyorum. Pekiii, aynı siyasi düşünceleri savunan, aynı politik hedeflere kitlenen, kısacası kaderlerini birleştiren MHP VE AKEPE iki ayrı parti denmesi bence doğru olmaz. Bir ülkede iki parti aynı politik düşünceleri savunuyorsa barajı aşamayacak olan partinin barajı aşabilecek olan partinin nezdinde gereksiz hale gelir Ki, bu da Türkiye Siyaset Arenasından silinmesi anlamına gelir.

Önemli olan ise AKP on altı yıldır iktidarda. Bu süre zarfında en çok horlanan, devletten soyutlanan, hakkı hukuku çiğnenen Türk milliyetçileri oldu. Sn. Erdoğan'ın atadığı tek bir ülkücü rektör, Müsteşar, genel müdür gösterilebilir mi? On altı yıl devleti ülkücülere yasaklayanlar bundan sonra mı açacak?

Türk milliyetçiliği kendine bir yol bulmak zorunda bırakılan, ülkenin biriken sorunlarını Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi yani tek adamlık sistemi ile yönetilmeyeceğini düşünen ve parlamenter sistemin Türkiye Cumhuriyeti için daha hayırlı daha demokratik bir sistem olarak kabul eden Ülkücü veya vatanseverlerin birleşeceği tek Siyasi Parti İYİ PARTİ olarak çıkış yaptığı için var gücümüzle çalışmak, destek vermek her ne pahasına olursa olsun tek adamlık rejimine karşı gelmek olarak düşünmektedirler ve düşünüyorum O halde bende varım. Şunu hiç unutmayın başkalarının insafına terk edenler, figüran olmaktan kurtulamazlar. Oyun kurucu olmak yeni bir yol bulmakla İYİ PARTİ ile mümkün olacaktır

Değerli okurlarım Son söz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün deyişiyle “EY YÜKSELEN YENİ NESİL! İSTİKBAL SİZSİNİZ. CUMHURİYETİ BİZ KURDUK, ONU YÜKSELTECEK VE YAŞATACAK SİZSİNİZ. Saygılarımla

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DİYEBİLENE

ALİ EROL ÖKTENSOY

 

Bu yazı 664 defa okunmuştur .