HEP YANILDINIZ.. HEP HEP ALDATILDINIZ.. HEP ALDATTINIZ.
Reklam
Erol ÖKTENSOY

Erol ÖKTENSOY

HEP YANILDINIZ.. HEP HEP ALDATILDINIZ.. HEP ALDATTINIZ.

22 Şubat 2018 - 14:52


Değerli okurlarım.

Sn. Devlet Bahçeli, on altı yıldır, bunca yanlışlara bunca aldatılmalara imza atan AKEPE iktidarını eleştirmekten vazgeçip ters dönüş yaparak partisini, iktidarın kuyruğu yapmasını, "MHP'yi kimse anlayamaz." şeklinde ifade etmesi doğru bir söylem değildir. MHP derken bana göre asla partiyi kastetmemektedir. Sn. Bahçeli bu konuda kendisini kastediyor. Aklınca, yirmi yıldır, bir türlü ne olduğu belli olmayan "Bir bildiği var." Sılagonuna, yeni bir sır daha ekliyor olsa gerek.
Oysaki ülkücüler, Sn. Bahçeli’nin, 1999'da, sağın birincisi olan partisine, başbakan çıkartmayı layık görmediğinde anlam verememiş, Rahşan Ecevit'in ülkücülere "katiller" demesine rağmen, Ecevit'le hükumet kurmasındaki kerameti sabırla neticelerini beklemiş. Hükümetin kurulmasıyla beraber bütün siyasi mahkûmları, hırsızları, tecavüzcüleri serbest bırakıp ülkücüleri HAPİSHANEDE TUTAN, AF KANUNUNA İMZA attığında, ülkücüler Sn. Bahçeli’nin ne yapmak istediğini anlamamış olmasına rağmen Sn. Bahçeli’nin” Bir bildiği vardır”slagonuna sığınıp sabırla beklemiştir. Hükumetteyken, vekillerini komisyona sokmayarak, idamın kalkmasının, meclise indirilmesine sebep olduğunda yine sabır çekmiş, Türkiye Büyük Millet Mecliste bu maddenin geçmesinin çoğunlukta olduğu için, KENDİNİ KURTARMIŞ VE RED OYU VERDİĞİ ZAMAN MHP RET OYU VERDİ İMAJINI PROPAGANDA OLARAK KULLANMIŞTIR. Rahmetli Ecevit hastalanmış hükumeti yürütemez hale gelmişti. Ülkücüler Sn. Bahçeli’nin Başbakan olacağı sevincini yaşarken, Rahmetli Ecevit'in başbakanlığı Bahçeli'ye vermek isteyip de Bahçeli'nin bundan kaçtığında hüsran yaşamıştır. Hemen akabinde "seçim" diye tutturup MHP   % 18 den  % 8 düşürüp baraja gömdüğünde Ülkücüler abondene olmuştur. Bu yenilgiden sonra Sn. Bahçeli televizyonda canlı yayında, kurultayda, Genel başkanlığa aday olamayacağını açıkça söylemişti. Sn. Bahçeli aradan zaman geçince, hemen bir formül bulup, kendisi aday olmuyor da güya bilmem kaç kişi, kongrede kendisini aday gösteriyor organizasyonuyla, ayarlanmış delegeyle tekrar Genel Başkan oluyor, ama parti bir türlü yükselemiyordu. İşte, Ülkücüler Sn. Bahçeli’ye o zamandan beri güven ve inancı kaybolmaya başlamıştır. 
Yeni kurulan bir parti, yani AKEPE iktidar olmuşken ve her seçimde iktidarını devam ettirirken, Sn. Bahçeli 2007'de 71milletvekili, 2011'de 55milletvekili, 2015'te 80 milletvekili çıkarıyor. Son seçimde, AKEPE çoğunluğu sağlayamadığından ilk defa iktidardan düşmüştü. Kurulacak hükumetlere ortak olmak varken, ilk günden "erken seçim" diyerek tekrarlanan seçimde, partililerin emek ve fedakârlıklarının ürünü 80 milletvekili, 40 millet düşürdüğünde, ülkücüler Bahçeli'nin ne YAPMAK İSTEDİĞİNİ ANLAYAMAMIŞ ANCAK İKBAL UĞRUNA ALKIŞLAMAYA DEVAM ETMİŞLERDİR
MHP’si, yirmi yıldır hiçbir başarıyı Sn. Bahçeli ile sağlayamamıştır. Oysaki bu ülkenin yarısı, bir şekilde ülkücü hareketin bir yerinden geçmişti ve ülkücülerin toplumdaki gücü çok yüksekti. Bütün sorun, ülkücülerin halk tarafından sevilen, benimsenen, güvenilen bir liderinin olmamasıydı. Bunu, bütün ülke, bütün ülkücüler biliyor, söylüyor, ama koltuk sevdasını bir türlü kıramamışlardır.
Nihayet Ülkücüler isyan etmiş ve değişim istekleri zirve yapınca hele ki İYİ   Parti Sn.Mertal Akşener’in liderliğinde kurulunca seçim barajı altında kaldığını düşünerek AKEPE’nin eteğine yapışıp, düne kadar “Ülkücüler Fatiha okumasını bilmezler, kandan besleniyorlar”,Sn. Bahçeli  ağzından salyalar akıyor
MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Bunun varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir. "Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok." Biz tüm milliyetçiliği ayaklar altına aldık, sözlerini yutan ve sırf ikbal uğruna AKEPE’nin korumasına giren ve tam destek olan Sn. Bahçeli. Sn. Erdoğan için söylediği sözlere gelirsek.” MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Kahramanmaraş mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  "Be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez." "Besmeleyle soygun yapıp şükrederek haram havuzunda ıslandılar. Türk milleti böylelerini görmedi. Erdoğan şimdi de başkanlık peşindedir. "Her gün miting yapmaktadır. 7 Haziran yaklaştıkça Erdoğan azgınlaşmaktadır. Ve Erdoğan cumhurbaşkanlığından fiilen inmiştir. Çünkü Erdoğan bu makama layık değildir. Mizaç ve meşrebi bu makama uygun değildir." Erdoğan oyundur yalandır, aldatmadır, komplodur, tuzaktır, riyadır, ihanettir."
Değerli okurlarım bütün bu hakaretleri birbirlerine söyleyen Sn. Recep Tayip Erdoğan ve Sn. Devlet Bahçeli şimdilerde bütün bu hakaretleri unutmuş ve birlikte seçim ittifakı yapmakta anlaşmışlardır. Şimdi Anadolu’da bir tabir vardır ”Bu ne lahana bu ne turşu ”Mesele hakaretlerin unutulması değildir. Sn. Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için Sn. Bahçeli’den gelecek 2-3 puana ihtiyacı var. Sn. Devlet Bahçeli’nin ise baraj sorunu yüzünden TBMM’ne GİREBİLMESİ VE DEVLET YARDIMI ALABİLMESİ İÇİN OLMASSA OLMAZI AKPE ile İTTİFAKTIR. Aksi baraj altı kalıp. Türk Siyasetinden silinmesi anlamına gelirki bütün bu yukarıda yazdığım karşılıklı hakaretleri sinelerine çekmek zorunda kalmışlardır. Ancak, hiçbir Ülkücü yanlış yazmayayım % 1 ila ‘3 AKPE ittifakına oy verecekler MHP’liler hariç, tekraren yazıyorum hiçbiri AKEPE/MHP ittifakına OY VERMEZ. VERMEYECEKTİR. Aksini iddia edenler yapılacak en erken seçimde bu yazımı alıp okusunlar.
Değerli okurlarım, Bu hafta da bu kadar. Haftaya buluşmak üzere sağ ve sağlıklı kalın Hoşça kalın. Son söz Cennet Mekân Rahmetle andığım Başbuğum Alpaslan TÜRKEŞ’in sözüyle bitirmek istiyorum. 

Saygılarımla.
ÜLKÜCÜLER, İNSANLIK ÂLEMİ İÇİNDE NE UŞAK OLMAYI, NE DE BAŞKALARINI UŞAK OLARAK KULLANMAYI KABUL ETMEYEN ŞEREFLİ BİR BAYRAĞIN TAŞIYICISIDIR. 
Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Bu yazı 582 defa okunmuştur .