Reklam
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

zeugmadizayn@gmail.com

DİDİM BUNU HAK ETTİ Mİ?

04 Kasım 2021 - 14:18

Ben yazayım sizde cevap verin. Ama bakıyorum da yazılarımızın altına yorum yapamayanlar var, keza arayıp yazını çok beğendim, sana katılıyorum, aynen öyle diyenler var.
    Adam haklı yazının altına ‘’sana katılıyorum’’ diye yazsa öbürü bunun ekran çıktısını alacak hemen ilgilisine yollayacak ‘’bak bak ne yazmış’’ ilgisizi de yorum yapacak  güya. Neden korkuyorsunuz arkadaş, hangi ara bu kadar tahammülsüz oldunuz, neden eleştirmeye veya eleştirilmeye korkuyorsunuz ? anlamadım doğrusu. Ben size diyeyim mi? Kimse kendi kendine konuşamıyor da ondan, illa yukarıdan gelecek talimat olacak, konuş derse konuşacak, yaz derse yazacak. 
    Ben “Didim bunu hak etti” yazıyorum kimse cevap yazmıyor, neyi hak ediyor diye soramıyorsunuz bile, ama arayıp ‘’ sen kime kızdın yine ‘’ diye soruyorsunuz.  Didim bunu hak ediyor yine diyorum ve diyeceğim çünkü, Didim kaosla beslenen, ama sadece lafla peynir gemisi yürütenler ile dolu, geçenlerde bir yazı paylaştım ‘’çektiğiniz fotolara dikkat edin, vucut dili yalan söylemez, fotoğrafın dili var.’’ Diye.. Ben de çekim yaptığımda kadrajıma düşenleri incelediğimde baya kompozisyon yazabiliyorum. Sizi ne kadar çözmüşüm bir düşünün artık. 
    Buraya kadar anlattıklarımdan bir şey anlamadığınıza eminim, artık sadete  gel  İlknur diyenlerinizi duyuyorum. Peki biraz açacağım konuları.  Partiler de gittiğim toplantıları gözlüyorum; O gün illaki bir Vekil yada Ankara’dan misafir vardır. Yoksa kimseyi zaten o toplantıya  getiremezler ki... Kişiye göre gelen gruplar var, kapılarda el pençe duruş pozisyonları beni düşündürüyor doğrusu! Evet geleneğimizde vardır misafirperverlik ama bu kadar da eğilip bükülünmez  arkadaş. Soru sorun deniyor, herkes birbirinin gözüne bakıyor sanki hiç sorun yokmuş gibi... Gelen misafir de  Didim de her şey mükemmel, her şey yolunda gibi görüyor tabi haklı olarak. Arkadan sessizce basına dönüp’’ şunu sorsana bunuda sor’’demeyi  biliyor.  Neden sen sormuyorsun o partinin üyesi değimlisin? Senin benden çok sorgulamaya, sormaya hakkın var, bunu bilmiyor musun? Yoksa işine mi gelmiyor, azarlanırım diye mi korkuyorsun? anlamadım ki.  
    Öbür partiye gidiyorum onlarda dik duruştan bahsediyor ama ötekilerden beter, bir  baktım dik duran yok, iki büklüm olmuş kafa aşağıda idamlık gibi duruyor, hani dik duruş? Açıklama yapacaklar ama kendi açıklamaları değil illa yukarıdan gelecek yazılar, onlarda onu paylaşacaklar, ha akşam saat 10 dan sonra kendi kendine kedi kesilenler de var ama sonra o yazıları sayfada göremiyoruz.  Sanki halüsinasyon  gördük oluyor birden, onu da anlamış değilim yani. 
    Diğer küçük ortaklar zaten yok hükmündeler, bahsedecek bir şey yok yani..  Anlayacağınız “tencere dibin kara seninki ondan kara‘’          
    Cumhuriyet Bayramında her sene coşku ile yapılan fener alayını bile yapamadı Didim neden? 
    Aydın öyle istemiş, bütün ilçeler Aydın’da toplanacak denmiş, yetkili kişi açıklaması bu... Burada sadece konser yapıldı. Ha iyi ki de yapıldı diye düşünüyorum. Bence o gece bile Aydın’a bir cevap oldu. Didim alana sığmadı, yollara taştı. Selda Bağcan tüm Didim’i coşturdu, peki ilgililer neredeydi? Aydın da Özlem Çerçioğlu’na yakın olup foto çektirme yarışındaydılar, burada olan ve emek verenleri de ayrı tutuyorum.  Cumhuriyet Bayramı sadece CHP nin bayramı mı? Peki diğerleri neden yürüyüş düzenlemedi? Neden bunu yapamadılar? İşte size tek cevap  çünkü onlar talimatla hareket edip Aydın’a gittiler. Buradakiler de talimatla bu yürüyüşü yapamadılar. Yani Didim talimatlar kurbanı oluyor, yine diyorum Didim bunu hak ediyor mu? Evet ediyor gereken cevap zamanı gelince verilmezse daha da hak edecek şeyler olacak.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • didim
  3 hafta önce
  Didim de partilerin 0 didimi biz alalım orda ki parti çalışanları , üyeler hemen kendi eş dostunu belediyeye , hastaneye , sahilden bir yer vermek vaadi ile didimi yönetiyorlar , isterseniz seçim öncesi chp gençlik kolalrinda çay dağıtan ,ve ya seçim günü koşturan tiplere bakın ya zapita olmuştur ya da başka bir yerde çalışıyorlar , sorsan en cumhuriyetci biziz al parti torpil yapıyor derler , belediyede çöp toplayan adamlar zapita olmuş , tabi bu demek değil ak parti yapmıyor , ama sen chpsin 2023ten sonra ne değişecek bir skim olmayacak yime aynı olacak göt yerse komünist parti gibi bir adamı getirin de Didim'e ben göreyim yalakalık yapanları bir üniversite gençi olarak hakkım şu didimi yönetenler de varsa helal etmiyorum haksız yere bir yere gelenlerden tutta uyuyan Didim halkının parasını çatır çatır yiyen belediyeye hakkimi helal etmiyorum !
 • İpek
  3 hafta önce
  Parti üyeleri nerde kahvaltı nerde davet nerde açılış beleş yenme içme gezmeden başka bi halt ettikleri yok. Biriki ziyaret ile parti şhow yapiyorlar sadece. Herkesde bir şak şak boş laf boş iş. Didim asla bunu hakketmiyor. Aydın büyükşehir in kuklası oldu resmen. Herkes birbirinin kuklası. Bu arada sokaklar leş pis Didim hiç bu kadar pis bakimsiz olmadı şu yıla kadar.Son derece kötüye gittiği bariz gözler önünde yazık çok yazık.