DİDİM BELEDİYESİ HANGİ YETKİ İLE ?
Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

DİDİM BELEDİYESİ HANGİ YETKİ İLE ?

15 Mart 2020 - 21:26


Bu köşemde 2 konuya değineceğim.

  1. Didim Belediyesi kaçak yapılar ile mücadele ediyor.
  2. Didim Belediyesi bazı esnafın işgalleri ile mücadele ediyor.
 
Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde izlediğiniz gibi esnafın balkonundan bidonları gece saat 00:59’da zabıta marifeti ile toplatılıyor. Bu da demek oluyor ki balkonlarımızdaki, bahçelerimizdeki saksılarımızın- çöp bidonlarımızın mal güvenliği yok.
Yerden 1metre 20 santimetre yükseklikte, cadde ile, sokak ile, yaya yürüyüş yolu ile hiçbir ilgisi olmayan yerden bayrak dubalarını (üzerinde bayrağı olmayan dubaları) toplamak-toplatmak hangi kanuna dayandırılıyor. Üstelik yetkililer “cezalarını öderlerse geri alabilirler” diyor.
Kaldırım, yaya yürüyüş yolu, cadde ve sokakların işgaline bizde karşıyız.
Ancak…..
Atatürk Bulvarı yan yol üzerinde pastaneler, restaurantlar, ayakkabıcılar Kurtuluş Caddesi üzerinde yapı marketler, sobacılar, plastikçiler, halıcılar, Şehit Rıdvan Çakır Caddesinde mobilyacılar, Cumhuriyet Caddesinde bilumum esnaf, ulusal zincir mağazalar da dahil olmak üzere  yaya yolunu işgal ederken neden müdahale edilmiyor?
Kanunlar herkese eşit uygulanması gerekmiyor mu?
Bu uygulamada hangi şartlar göz önünde tutuluyor ?
 
Akbüklüler sahilde WC-DUŞ olmadığı taleplerini defalarca dile getirdiler. Altınkum plajı Egenin en güzel plajı olması sebebi ile sezonda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlarken buradaki problem de aynı….
Didim Belediyesi sahillerde hiçbir yetkisinin olmadığını ifade ederek savunmasını yapıyor. Bu savunmada haklı. Büyükşehir yasası ile sahillerin yetkisi sorunlu….
Sahillerde hiçbir yetkisi olmadığını her fırsatta dile getirerek hizmet edemediğini, WC-DUŞ gibi hizmetleri yapamadığını söyleyen Didim Belediye Başkanı Sayın Atabay, Didim Belediyesi’nin sosyal medya hesabından “Sahillerimizi işgal eden kaçak ve ruhsatsız yapılar ile mücadeleye devam ediyoruz” başlıklı bir video yayınlatıyor.  
Sahillerde hiçbir yetkisi olamayan Didim Belediyesi, Didim Kaymakamlığının taşeronu olarak Fevzipaşa sahilindeki kaçak iskele ve yapıların yıkılması işini gerçekleştirdiğini belirtmesini beklerdik.
Ablasından öğrendiği algı yönetimini Didim’de uygulayan başkan ve yönetimini kutluyorum.
Fevzipaşa sahilinde oluşan görüntü kirliliği ve sahillerin gaspını onayladığımız anlaşılmasın tabiki…
Ama bu video altına yorum yapan değerli Didimlilerin de bu yıkım işlerinin Didim Belediyesi’nin kendi icraatları görmemelerini hatırlatmak isterim.
Eğer Didim Belediyesi’nin kendi yetki alanında, kendi icraatı ise buralara sezon öncesi modern DUŞ-WC’leri yapmasını da bekliyorum.  
 

Bu yazı 1064 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum