Reklam
Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR
didimgunce@gmail.com

Selçuk Özsoy Ortaokulu Ne Zaman Eğitime Başlayacak ?

05 Kasım 2021 - 11:26 - Güncelleme: 05 Kasım 2021 - 12:10

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Didim’de de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda tadilat çalışmaları okulların yüz yüze eğitime başlaması ile eş zamanlı başlatıldı.
İkili eğitime geçilen bu dönemin pandem koşullarına denk gelmesiyle hijyen problemleri de baş göstermeye başladı.
Didim Selçuk Özsoy Ortaokulu deprem güçlendirme çalışması nedeni ile öğrenciler  Efeler Ortaokulunda öğleden sonra eğitim görmeye başladılar. Bu güçlendirme çalışmasının 1,5 yıllık uzaktan eğitim yapıldığı esnada akıllara gelen ilk soru…
Efeler Ortaokulu öğrencileri saat 7:30’da hava aydınlanmadan ders başı yaparken aynı okulda öğleden sonra eğitim gören Selçuk Özsoy Ortaokulu öğrencileri hava kararmaya başladığı saatlerde dersten çıkıyorlar. Ders saatlerinin kısaltılması, tenefüs saatlerinin azalması, iki eğitim arasındaki sürenin çok az olması, temizlik görevlisinin yetersiz olması temizlik ve hijyen şartlarının oluşmasını olumsuz etkiliyor. Pandeminin günümüzdeki etkisi düşünüldüğünde hijyen vazgeçilmezimiz olması gerekmez mi? Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli değil mi?
Edinilen bilgiye göre Selçuk Özsoy Ortaokulunun deprem güçlendirme çalışmasının bittiği ancak müteahhit firma ile YİKOB arasında oluşan bir anlaşmazlık sebebiyle MEB’e edilmemesinin ceremesini öğrenciler ve veliler çekiyor.
Bu ilçede öğrencilerin haklarını savunacak, bu problemlerin çözümü için elini taşın altına sokacak kimse yok mu?
Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü, Didim İlçe Kaymakamı, İl Milli  Eğitim Müdürü, Aydın Valiliği, İktidarın İlçe Temsilcisi olan İlçe Başkanı, Selçuk Özsoy Ortaokulu’nun deprem güçlendirme çalışmasından sorumlu YİKOB Müdürü sizlere soruyorum.
Bu problem bu kadar mı çözümsüz?
Öğrendiğimiz kadarı ile Selçuk Özsoy Ortaokulu tadilat çalışmasında anlaşmazlık olan kısım 10 m2 lik mantolama alanı…
Tabii bir de ihale yapılırken iki ayrı okulun aynı ihale içinde değerlendirilmesi  akıl tutulması değildir de  nedir?
Sayın yetkililer; konu sade öğrencilerin değil öğretmenler de sıkıntı içinde…
Selçuk Özsoy Ortaokulu ek binasında eğitim veren branş öğretmenleri tenefüs sürecinde Efeler Ortaokulu’na nasıl yetişecekler?
Yürüme mesafesi bile 20 dakika olan arada tenefüs süresinde iki okul arasında nasıl yetişecekler? Öğretmeninden öğrencisine yaşanan problemin çözümü için yetkililer günü güne ekleyerek Didim’i, Didimlileri oyalıyorlar.
En son aldığımız bilgiye göre kasım başı eğitime başlayacak olan Selçuk Özsoy Ortaokulu YİKOB müdürünün değişmesi ile yine bilinmez bir tarihe kaldı gibi görünüyor.
Kurum amirleri gereğini yapsın da Selçuk Özsoy Ortaokulu öğrenci ve öğretmenler rahat bir nefes alsın ….
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum