Seyfettin Ayakyay

Seyfettin Ayakyay

seyfettinayakyay@hotmail.com

HANSİ LECHETE!

08 Ekim 2021 - 12:44 - Güncelleme: 13 Ekim 2021 - 17:05

 

Sevgili Okurlarım;

     Son günlerde ardı ardına yitirdiğimiz eş, dost, akraba derken, Almanya’nın GÖTiNGEN Şehrinde dostluğunu Spordaki faaliyetlerimizle Türkiye Almanya arasında Amatör Sporda İZDAĞKUR Gençlik Spor kulübümüzün “Sporda Gençlik Partnerliyi” Projesi kapsamında karşılıklı buluşma eğitim faaliyetlerimizin bir bölümünde unutulmaz dostlukların kazanımını sağlayan, “SPARTA GÖTİNGEN” Kulübünün Başkanı, Duayeni Sayın; Hansi LECHTE’nin hayatını kaybettiğini öğrenince yine sarsıldık.

  Kendi insani inancı içerisinde, “Işıklar içinde yatsın mekanı cennet olsun” 

    Hansi LECHTE’nin benim ve İZDAĞKUR Spor Kulübümüzün Gençlik bireylerinin üzerinde ve yaşamımızda önemli yeri vardır… 2000’li yılların başlarında, Türkiye – Almanya “SPARTA GÖTİNGEN Spor kulübü ile MANİSA İZDAĞKUR Spor kulübü arasında ardı, ardına gençlerimizle karşılıklı buluşmaların sağlanması, kazandığımız dostluklarla kucaklaşan, Sporcularımız üzerindeki emeği, gençlerimizin yıldızlara dönüşmesinin sağlanmasında kazanılan tüm başarılara mütevaziliğin den hiç bir şey kaybetmeden katkı yapan, gençlerin her isteğini yerine getiren, Spor için altmışlı yaşına rağmen yorgunum demeden gece-gündüz koşturan vefakar insan HANSİ LECHTE..

   O Yıllarda Almanya – Türkiye arasında, özellikle Sporcu Gençlerin buluşma sezonu öncesi kamp yapacakları yerlerin hazırlanması ve her karşılıklı buluşmada SPARTA GÖTİNGEN Kulübünün Türk antrenörü Sami KAHYA ve bayan takımının kaptanı Aysun KAHYA anlaşmada dil köprümüzü gönül bağımızla düğümlerlerdi. Ve spor etkinliğinin yapılanmasının bel kemiğini oluştururdu Hansi Lechte.  Ve gördüğünüz gibi aradan 20 yıl da geçse, Almanya’nın Götingen kentinin Mahalle, Cadde. Sokakları ve Parklarından ailelerinin ilgisinden yoksun gençleri SPARTA GÖTİNGEN SPOR KULÜBÜ’nde toplayarak, Rehabilitasyon merkezi gibi gençleri eğiten, Irk, Dil, cinsiyet ayrımı yapmaksızın onlarca genci topluma kazandıran, İnsan sevgisini yüreğinde taşıyan “TÜRK DOSTU” Dostum vefakar insan “HANSİ LECHTE” seni unutmadık, unutturmayacağız, kalbimizde ve Spor ailemizde yaşatacağız.

     Hansi Lechte; Manisa ve Aydın Didim Sporda Gençlik buluşmasında Gittiğimiz her ziyaret yerinde kendisine ikram edilen çayların sayısının yüksekliği sayılamaz olmuştu. Hansi Lechte; Götingen kulübünün Türk antrenörü Sami Kahya’ya anılarını anlatırken “altmış yılda içemediğim çay’ı  Manisa ve Didim’de 6 günde içtim” demişti. 

    “ Artık, Çayları yudumlarken yokluğunda, sevgi dolu dostluğun içimizi ısıtacaktır.”

   Hansi LECHTE’nin Cenaze töreni Almanya’da Götingen Şehrinde 15.Ekim 2021 tarihinde yapılacağını öğrendim. 12-18 Ekim 2021 Tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü ve Gence şehirlerinde önceden projelendirilen toplantıya katılacağımdan Dostum Hansi LECHTE’nin cenaze törenine katılamamanın üzüntüsü içerisindeyim.

   Hakkını helal et…  “Hansi LECHTE” Eğer varsa, bizden yana olan tüm haklarımız da, helal olsun sana.

     Sevgili Dost okuyucularım, sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum