Didim Posedion Bisiklet Spor Kulübü 6-7-8 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Bisiklet Festivaline ev sahipliği yapıyor.
Aydın ili Didim ilçesinde düzenlenecek olan Bİ FEST (Bisiklet Festivali)’ne Didim’den 20 sporcu olmak üzere 11 farklı şehirden toplam 120 sporcu katılacak.
6 Ekim akşamı Didim Orman Kampına giriş yapacak olan bisiklet tutkunları 7 Ekim Cumartesi günü sabah 09:00’da hareketle Didim Kent Meydanı’na gelerek festivalin açılışını gerçekleştirecekler. Didim Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen festivalin açılışında Başkan Atabay’ın yapacağı konuşma sonrasında bisikletçiler yaklaşık 60 Km. pedal çevirerek Milet Antik Kentini ziyaret edecekler. Akabinde geceyi geçirecek oldukları Didim Orman Kampına dönecekler ve ertesi sabahki parkur için dinlenecekler.
8 Ekim Pazar sabahı yine 09:00’da başlayacak olan parkur ile önce Apollon Tapınağı ziyareti gerçekleştirildikten sonra Akbük Zübeyde Hanım Parkı’na pedal çevirecek olan bisikletçiler dönüşte düzenlenecek sertifika töreni sonrası Didim’den ayrılacaklar.
Didim’in tanıtımına katkı sağlayacak olan Bİ FEST’i düzenleyen Didim Posedion Bisiklet Spor Kulübü Başkanı İbrahim Sümer “ Bisiklet sporunun yaygınlaşması adına elimizi taşın altına koyduk. Bu spora gönül veren tüm sporcularımıza, festivalimizin gerçekleşmesinde maddi manevi katkı sunan tüm sponsorlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. “ dedi.