4 Temmuz tarihinde yapmış olduğumuz "İŞGALLER ALTINKUMDA SÜRÜYOR" (https://www.didimpostasi.com/isgaller-altinkumda-da-suruyor/22889/) haberimiz hakkında "yalan haber yapıyorlar" diyenlere haberimizi detaylandırıyoruz.Resinde gördüğünüz 4679 ada 2 parseldeki bahse konu olan yerin şu andaki tapusu (328,47)metrekaredir. Edinilen bilgiye göre; İnşaat ruhsatı esnasında Didim Belediyesi'ne terk edilen ve halkın kullanımına sunulan en az tapulu bölüm bulunmaktadır. Deniz tarafındaki Belediyeye terk edilen alan, halkın kullanımında gerek park gerek çocuk bahçesi olarak kullanılması gerekirken mevcut işletme tarafından işgal dilmiş durumdadır.
BUDA MI YALAN ?
Mevcut işletme Didim Belediyesi'ne terk edilen bölümümün içine bar yaparak içki servisi yaparak haksız kazanç sağlamaktadır. Didim Belediyesi'ne ait alanı bar olarak kullanan firmaya göz mü yumulmaktadır?Deniz tarafında işgal edilen kısım maliye hazinesi ile hiç bir ilişiği olmayan sadece Didim Belediyesi'nin uhdesinde olan halkın kullanım alanıdır. Mevcut işletme bar olarak kullandıkları yetmiyormuş gibi bu kamuya terk edilmiş bu alana komple içki servisi olarak kullanılmak üzere masalar şemşiye ve şezlong doldurularak rant sağlamaktadırlar.Didim Belediyesi burayı kendi işletmiş olsa sağlayacağı kazanç belediye bütçesine az da olsa katkı sağlayamaz mı? Didim Belediyesi yetkililerinin bu konu hakkında işlem yapmasını bekliyoruz.