Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları açıldı.
“Yaza Hareketli Giriyoruz” başlığı ile Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okullarının açılışı gerçekleşti. Açılışa Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu, veliler, çocuklar ve gençler katılım gösterdi.
5-18 yaş aralığında ki çocuk ve gençlere ücretsiz olan spor aktiviteleri kapsamında teakwondo, masa tenisi, voleybol, satranç, basketbol, aerobik-step, jimnastik, yüzme, boks, futbol, okçuluk eğitimleri verilecek. Yaz mevsimini Didim’de değerlendirecek olan katılımcıların, Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yapmaları gerektiği duyuruldu.
Düzenlenen yaz sporlarının açılışında konuşmasını gerçekleştiren Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca açılan kurslar hakkında, “Bizler Gençlik Spor Bakanlığı’nın personelleri olarak memleketimizdeki ülkemizin dört bir köşesindeki her bir çocuğumuzun, her bir gencimizin sporla buluşması için çok büyük bir gayret gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki iyi sporcu demek, ahlaklı insan demek, güzel insan demek, disiplinli insan demek. Büyük Önder'in sözünde olduğu gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim.” Diyor. Bizler bu spor kurslarında yalnızca şampiyonlar yetiştirmiyoruz. Bizler bu spor kurslarında disiplinli, vatanını, milletini seven, iyi ahlaklı, ailesine bağlı gençler yetiştiriyoruz. Bizler bu spor kurslarında Türkiye'nin dünyanın geleceğini belirleyecek kaliteli insanlar yetiştiriyoruz.” dedi.
Geleceğin şampiyonu olacaklar
Kaymakam Kuruca, gençlere imkan verildikçe madalyalarla geri döndüklerini ifade ederek, “Türkiye'nin dört bir yanında, son yıllarda şahit oluyorsunuz, gençlerimizin verilen imkanlar arttıkça hem Avrupa şampiyonalarında, hem dünya şampiyonalarında, hem olimpiyatlarda altın madalyalar, gümüş madalyalar, bronz madalyalar gelmeye başladı. Gençlerimiz kendilerine imkan verildikçe her yerde şampiyonluklar elde ediyorlar.Güçlerini, başarılarınıantrenörleriyle beraber sergiliyorlar. Bizleri, sizlerin, devletimizin, milletimizin, bayrağımızı dalgalandırarak her yerde gururlandırıyorlar. Bundan sonraki yarışmalarda da başarılar temenni ediyoruz. Bugün burada açılan kurslar, burada gördüğünüz genç arkadaşlarımız en küçüğünden, en büyüğüne kadar emin olun ilerde geleceğin şampiyonları olacaklar. Sizleri, bizleri, bu milleti her yerde, her platformda gururlandırmaya devam edecekler.
Gençlerin, spor ve kültürle buluşacakları gençlik merkezi hazırlanıyor
Gençlik Spor Bakanlığı olarak biz Didim'de de gençlerimiz sporla buluştuk diye yatırımlarımızı arttırmaya devam ediyoruz. Hemen bu spor salonunun yanına kapalı bir yüzme havuzu yapılıyor. Sayın Gençlik Spor Bakanımızın tensipleriyle hemen onun yanına çok güzel, en büyük şekilde hazırlanmış bir gençlik merkezi hazırlanıyor. İçinde gençlerimizin müzik kursundan bilgisayarlar kursuna kadar, kütüphaneden basketbol kursuna kadar, her alanda kendilerini ifade edebilecekleri sporla, sanatla ve kültürle buluşacakları gençlik merkezi yapıyoruz. İnşallah Didim'de bu yatırımlar arttıkça Didim'den şampiyonlar çıkmaya, Didim'den geleceğe ismini yazacak sporcular çıkmaya devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle bu kursa yazılan gençlerimize ve antrenör başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Gerçekleşen konuşmalar ardından, Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu katılımından dolayı Kaymakam Kuruca’ya forma takdim etti. Kaymakam Kuruca ve İlçe Müdürü Kurucu,kurslara katılım sağlayan çocuk ve gençlere tişört hediye etti.