Didimli basın mensupları 10 Ocak’ı kutladıDidimli basın mensupları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk koydu.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Didim Çalışan Gazeteciler derneği Atatürk anıtına çelenk koydu. Cemiyet Başkanı Bahri Yaba ve dernek üyesi gazeteciler çelenk sunumunun ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulundu; ardından İstiklal Marşı okudu. Çelenk sunumunun ardından kısa bir açıklama yapan Cemiyet Başkanı Bahri Yaba 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla tüm basın mensupların gününü kutlayarak, basın yasasının eksikliğine dikkat çekti. Yaba en kısa sürede basın meslek yasasının çıkarılması gerektiğini kaydederek, bu noktada tüm ilgili kurumlara da çağrıda bulundu. Yaba basının daha iyi şartlarda işlerini yapması temennisinde bulunarak “Mesleğini icra eden tüm basın mensuplarını sağlık ve başarı dolu bir hayat diliyor, hayatını kaybeden meslektaşlarımızı da rahmetle anıyorum.”dedi.
Gündem
Yayınlanma: 10 Ocak 2024 - 12:45
10 Ocak Çalışan gazeteciler günü
Çelenk koyma töreni düzenlendi
Gündem
10 Ocak 2024 - 12:45