DİDİM Belediye Başkanı A. Deniz Atabay CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu. CHP Didim ilçe binasında gerçekleşen adaylık tanıtım toplantısına Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülru Uzman Pere, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.Başkan Atabay konuşması öncesinde CHP Didim İlçe sekreteri Filiz Korkmaz’a başvuru evraklarını teslim etti. Ardından partililere seslenen Başkan Atabay 2014 yılında bu güne kadar gurur dolubir görev süreci yaşadığını ifade ederek “2014 yılında başlayan görevimiz 2019 seçimleriyle tabii ki sizlerin ve Didim halkının destekleriyle 2024 seçimlerine kadar belediye başkanlığı yaptım. Bu süreçte pandemiyi yaşadık. Daha evvelden terör yaşadık. Bir sürü programımıza ve bir sürü yatırımımızı o teröristler yüzünden iptal etmek mecburiyetinde kaldık. Eğer bu coğrafyadaki Orta Doğu coğrafyası içerisindeki komşumuz dediğimiz devletlerin duruma düşmek istemiyor isek Cumhuriyet Halk Partisi'nin tam zamanlıdır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin göreve gelme zamanıdır ama hiçbir şey durduğu yerde olmuyor."
“HİÇ BİR VATANDAŞIMIZA YALAN SÖYLEMEDİM”
"Ben her zaman kendi özel işçiliğini yapabilen, kendi kendine o cesareti kendisine karşı bulan bir insanım. 2014’den bugüne kadar verdiğimiz sözlerin bir çoğunu tutmuşuzdur. İşimizi ne kadar daha ileriye götürürsek ülkemizin ileriye gitmesinde o kadar büyük faydamız olur. Yapamadığımız şeyler olmuştur. Maddi imkansızlıklardan dolayı olmuştur. Yetki bizde olmadığından dolayı olmuştur. Birçok şekilde olmuş olabilir. Bunların peşinen bilinmesini istiyorum. Bu görev süresi içerisinde bakın bütün samimiyetimle söylüyorum, hiçbir zaman için hiçbir vatandaşımıza yalan söylemedim."“HİÇ KİMSENİN BİR KURUŞUNA ELİMİ UZATMADIM”
"Yapamayacağım, yapmayı düşünmediğim hiçbir şey için söz vermedim. Hiçbir zaman bu görevin verdiği yetkilerin şımarıklığı içerisine girmedim. Özellikle bundan emin olmanızı istiyorum, 3 tane çocuğum var. Sorumlu olduğum bir sürü insanlar var ailemde. Ama şunu bilin ki ne zaman ne zorluk çektiysem çekmişimdir hiçbir zaman için hiç kimsenin bir kuruşuna elimi uzatmamışımdır." dedi.“HARAMA EL UZATMADIK”
Deniz Atabay konuşmasını, "Görev yaptığım süre içerisinde ve bütün hayatım boyunca harama el uzatmamışımdır. Çocuğumun, eşimin, kardeşlerimin ve kendimin boğazından hiç haram lokma geçmemiştir. Bunun altını çizerek söylüyorum, Yapamadığımızı bizden sonra gelen arkadaşlar yaparlar, görev kalmaz, eksiklik giderilir, bundan emin olun. Sizden aldığımız güçle ve kendimize olan güvenimizden 31 Mart 2024 seçimlerinde de tekrar aday adayı olduğumu açıklıyorum, sizlerin desteklerinizi bekliyorum. Eksikliklerimizi biliyoruz, üstüne koyarak devam edeceğiz.” şeklinde tamamladı.Başkan Atabay daha sonra ilçe binası dışında da kısa bir konuşma yaparak katılım sağlayan herkese teşekkür etti.