CHP Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay kahvaltıda Basın ile biraraya geldi.
Gençay'a toplantıda Aydın Milletvekili Hüseyin Yıdız,İlçe Başkanı Aşkın Atlı, Kadın Kolları Başkanı Gürru Pere Uzman ve Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha da eşlik etti.
Gazetecilerinin sorularını cevaplayan Gençay ''sizin karşınıza tek tip yazı ile gelmedim siz sorun ben cevaplayayım'' dedi. Gençay'a ilk soru Aday adaylığı süreci soruldu, Gençay: Evet bende uzun senelerden beri Didim de yaşıyorum, 2014 yılında Meclis üyesi oldum ve belediyeciliği öğrendim, gözlemledim daha sonra Genel Başkanımızın Kadın bir Belediye Başkanı olsun demesiyle aday olmaya karar verdim. Kendimizi parti meclisine anlattık, onlarda benden yana teveccü kullandılar bende Didim de Kadın Belediyeciliğin nasıl olacağını göstericem. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendimizi çabuk toparlayan ve tamamlayan bir partiyiz tabiiki küskünlükler olacak ama biz barışık olamayına becerebilen partiyiz. BEN BURAYA TARİH YAZMAYA GELİYORUMArkadaşlar ben bir anneyim bir kadınım ve toplumu daha iyi görebiliyorum, partim de Cumhuriyet Halk Patisi dolayısıyla biz herşeyi görebiliyoruz. farklıyız farkındayız.Songünlerde çıkan damat dedikodusuna birşey demek istemiyorum, o benim evladımdır ve Partimizde görevler almış donanımlı bir kişidir. Damadımın bunlara malzeme yapanlara sadece gülyorum, o sizin enişteniz benimde evladımdır okadar.Biz Didim'de birlik beraberlik ve barışın içerisinde yaşayacağız. Belediye olarak zaten gerekli olan hizmetleri yapıyoruz ve yapacağız Bununla ilgili de önümüzdeki 5-10 gün içerisinde gerekli basın açıklamasını ve toplantılarımızı yapacağız.
Bunlardan da önce toplumumuzda Barış dilinin konuşulması lazım aramızdaki kırgınlıkların küstünlüklerin ortadan kaldırılması lazım. Biz Didim'e hizmet etmek amacıyla yola çıktı kişisel çıkarlarımız ön planda olmadı biz bunları anlatırken O nedenle toplumda Bunu bilsin ki hiç kimseye ayrıştırmadan huzurlu yaşayacağız artık .Özlem Başakanımın dediği gibi hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek , o bunu Aydın da başardı bende burada başarıcam. Bizim önceliğimiz kadın ve çocuk olacak ,kadan istihtamı yaratmayı planlıyoruz ve bunu başaracağız bunuda göreceksiniz.Bizi kırmayıp geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum, sizin vasıtanızla bugün tüm vatandaşlarımızın BERAT KANDİLİ'nin mübarek olmasını diyorum dedi.
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/02/65d9b20fdf251.jpg)
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/02/65d9b32fcc246.jpg)
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/02/65d9bb976c931.jpg)