Didimspor kadın voleybol takımı son maçı için antremana çıktı.![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/01/65b3e99ccdf3f.jpg)
Antreman sırasında demeç veren takım kaptanı ve takım hocası Yücel Sevindi:Evet, bu sene ilk defa katıldığımız Türkiye voleybol federasyonu ikincilik müsabakalarına. Yani ilk maçımızı evimizde oynamamıza rağmen kaybettik ama ondan sonra daha tecrübeli, daha düzgün bir çalışmayla yani gücümüzün üzerinde bir çalışmayla işte son maçımıza geldik. Artık maçımız yok. Sezonu bay olarak tamamlayacağız. Bu haftaki maçı ne şekilde olursa olsun kazandığımızda zaten play of'u garantilemiş oluyoruz. Dolayısıyla ilk sene için. Beklentimizi yakalıyoruz. Tabii ki amacımız bu sene değil, bundan sonraki senelerde daha iyi bir çalışma ve ekiple bir üst liglere çıkmak. Dolayısıyla taa sezonun başında aynı şeyi söyledik. Bizim buradaki kuruluş amacımız. Didim sporu sultanlar ligi'ne taşıyabilmek amacıyla bu grubu oluşturduk. Tabii ki bu süreç bir sabır isteyen süreç. Dolayısıyla bu sabrı hep beraber gösterip ve bu sabır doğrultusunda hep beraber gayet iyi niyetli çalışıyoruz. Yani sporcu grubumuz gayet düzgün, iyi bir çalışma içerisindeyiz, inşallah da bu haftaki sonuçta bu hedefimize ilk hedefimize ulaşmış oluruz. Şimdi tabii ki 35 senelik antrenörlük hayatım boyunca bu proje için geldim. Ben Olumsuz demeyeceğim ama eksik olan şey yani didim'in voleybolu tanımaması, belki bilmemesi ve bu doğrultuda da gerekli desteği ,destek nedir maddidir, manevidir. Dolayısıyla hem seyirci anlamında desteğin hem ekonomik anlamda desteğin biraz yetersiz olduğunu düşünüyorum. Ama dediğim gibi bu bir süreç bir sabır işi zamanla Didim halkı da voleybolun ne olduğunu, nasıl olduğunu veya nasıl olması gerektiğini anlayacak yani. Benim ricam bu haftaki maçı tribünleri tamamen dolduralım. Çoluğumuzu, çocuğumuzu, ailemizi getirelim. Çünkü voleybol ve aile sporu bayanların çocukların daha çok iyi gösterdiği bir branş. Hani hep beraber didim'i hak ettiği yere getirelim. Yani bu en ufağından en büyüğüne işte her şekilde yapabildiğimiz desteği yansıtalım ki Didim voleybol adına güzel bir şehir. Güzel bir kent, güzel bir takım olsun. Teşekkür ediyorum. Hepinize şu zamana kadar ve takımı da değerlendirelim.
Takım kaptanı: takımımız dediğimiz gibi gayet iyi niyetli. Herhangi bir sıkıntınız yok. Çalışma anlamında sadece tek eksiğimiz dediğimiz gibi didim'in voleybol branşına göstermiş olduğu destek yani tek eksiğimiz bu yoksa çalışmalarımızla, yönetimimizle herhangi bir sıkıntımız yok. Yani deniz bey'in başkanlığında yönetim kurulu olarak gerekli desteğini zaten veriliyor. Biz sadece şehir olarak desteğin biraz daha artmasını bekliyoruz veya istiyoruz ki çocuklarımız, genç kızlarımız bu branşı biraz daha ilgi göster. işte sizin gibi ablaların ve daha fazla kişilerin destek olması gibi, yani teşekkür ederim. Sezon başında iyi bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Ilk yıl uefa ya çıkmak gerçekten zor bir şeydir ve bizim preformansımıza son bir maç kaldı. Bu maç bizim için gerçekten çok önemli. Her takıma nasip olmaz ilk yılını play of'a çıkmak bu bizim için çok önemli. O yüzden bütün Didim halkını desteğe bekliyoruz. Oyuna desteğe bekliyoruz. Çünkü bu maç bizim için çok önemli. Biz burada bir aile gibiyiz, her şey çok iyi gidiyor, yönetim olsun, hocamız olsun arkadaş. Çok iyi. Biz hepimiz çok mutluyuz. Bunda playof'la taçlandırmak istiyoruz. E mümkünse birinci lige çıkmak istiyoruz. Hepinizi maça bekliyoruz dedi.
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/01/65b3e99ccdf3f.jpg)
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/01/65b3e9c7d8ed9.jpg)
![](https://www.didimpostasi.com/images/files/2024/01/65b3e9ea3b338.jpg)