AK Parti 27. Dönem Aydın Milletvekili ve 2024 yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Metin Yavuz, Efeler'de gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Yavuz yaptığı konuşmada, "Biz bu şehri yönetmeye varız" dedi.
Yanında çok sayıda gözlük getiren Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun hayata geçirmediği vaatlerini es geçmedi.
Çerçioğlu'nun bol keseden savurduğu yatırımları ti'ye alan Yavuz, "Bugüne kadar pek çok hizmet yaptığını söylüyor. Sanırım bizde bir problem var, göremiyoruz. Bu gözlükleri takarsak belki görebiliriz" dedi.CHP'li belediyelerde yaşanan koku sorununun, Aydın'da da yaşandığını hatırlatan Yavuz, “Bu şehir pis kokuya layık değil. Aydınlılar jeotermal kaynaklarından yararlanamıyor. En pahalı suyu tüketiyoruz. Elektrik pahalı. Suyun ucuz olduğu şehirlerde elektrik Aydın’dakinden ucuz mu? Mezarlıklarla ilgili, kanalizasyonlarla ilgili sorunlar yaşanıyorsa o şehirde büyük sorun var demektir. Biz 50 bin kişilik stadyum yapmayacağız ama başta trafik olmak üzere tüm sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı.Önemli açıklamalara imza atan Yavuz "Yeni bir kadro ile Aydın'ın yeni günlere yelken açmalıdır. Biz bu şehri yönetmeye varız. Bakanlıklarımızla birlikte 17 ilçemizde eksiklikleri tamamlayacağız. Aydın'ı temsil eden 6 futbol kulübümüze destek olacağız. Kentteki eksiklikleri biliyoruz ve farkındayız, bunun için varız. Efeler diyarına tarih yazacak bir yönetim gerekiyor. Bu şehir ticaret şehri olmalı. Tarımda ve turizmde ciddi gelirler elde eden bir şehir olmalı. Bu durumlar insanlarımızın sosyal yaşantılarını rahatlatacaktır” dedi.MHP'nin 2019’da kaybettiği Nazilli, Efeler ve Söke gibi ilçeleri yeniden istediği iddialarına da açıklık getiren Metin Yavuz, görüşmelerin bu hafta tamamlanacağını söyledi.
Yavuz, "Şehirlerin durumuna bakıyoruz. Hangi partinin adayıyla gidilmesi gerekiyor, orada yaşayan insanların görüşleri önemli. Genel merkezler, sahadan, teşkilatlardan, milletvekillerinden ekstradan bilmediğimiz yerlerden bilgi alıyorlar. Şu olur diyemem. Ama ben Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursam kazanırım. Cumhur İttifakı’nın Efeler, Nazilli ve Söke’yi alması demek Büyükşehir'i alması demek. Doğru adaylarla yola çıkmak lazım" uyarısında bulundu.
Yanında çok sayıda gözlük getiren Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun hayata geçirmediği vaatlerini es geçmedi.
Çerçioğlu'nun bol keseden savurduğu yatırımları ti'ye alan Yavuz, "Bugüne kadar pek çok hizmet yaptığını söylüyor. Sanırım bizde bir problem var, göremiyoruz. Bu gözlükleri takarsak belki görebiliriz" dedi.CHP'li belediyelerde yaşanan koku sorununun, Aydın'da da yaşandığını hatırlatan Yavuz, “Bu şehir pis kokuya layık değil. Aydınlılar jeotermal kaynaklarından yararlanamıyor. En pahalı suyu tüketiyoruz. Elektrik pahalı. Suyun ucuz olduğu şehirlerde elektrik Aydın’dakinden ucuz mu? Mezarlıklarla ilgili, kanalizasyonlarla ilgili sorunlar yaşanıyorsa o şehirde büyük sorun var demektir. Biz 50 bin kişilik stadyum yapmayacağız ama başta trafik olmak üzere tüm sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı.Önemli açıklamalara imza atan Yavuz "Yeni bir kadro ile Aydın'ın yeni günlere yelken açmalıdır. Biz bu şehri yönetmeye varız. Bakanlıklarımızla birlikte 17 ilçemizde eksiklikleri tamamlayacağız. Aydın'ı temsil eden 6 futbol kulübümüze destek olacağız. Kentteki eksiklikleri biliyoruz ve farkındayız, bunun için varız. Efeler diyarına tarih yazacak bir yönetim gerekiyor. Bu şehir ticaret şehri olmalı. Tarımda ve turizmde ciddi gelirler elde eden bir şehir olmalı. Bu durumlar insanlarımızın sosyal yaşantılarını rahatlatacaktır” dedi.MHP'nin 2019’da kaybettiği Nazilli, Efeler ve Söke gibi ilçeleri yeniden istediği iddialarına da açıklık getiren Metin Yavuz, görüşmelerin bu hafta tamamlanacağını söyledi.
Yavuz, "Şehirlerin durumuna bakıyoruz. Hangi partinin adayıyla gidilmesi gerekiyor, orada yaşayan insanların görüşleri önemli. Genel merkezler, sahadan, teşkilatlardan, milletvekillerinden ekstradan bilmediğimiz yerlerden bilgi alıyorlar. Şu olur diyemem. Ama ben Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursam kazanırım. Cumhur İttifakı’nın Efeler, Nazilli ve Söke’yi alması demek Büyükşehir'i alması demek. Doğru adaylarla yola çıkmak lazım" uyarısında bulundu.