İŞ GÖRMEKTE MAKSAT NİYETTİR, NİYET BOZUKSA BAHANE BULMAK...
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

İŞ GÖRMEKTE MAKSAT NİYETTİR, NİYET BOZUKSA BAHANE BULMAK KOLAYDIR .

18 Aralık 2018 - 11:10

   3 Aralık dünya engelliler gününde hepimiz onların yanındaydık. Aynı gün herkes sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu değil mi ? Sevgili Yavuz Seçkin de ''HATASIZ KUL OLMAZ'' oyunu ile yine engellilere destek olmak istemiş ve ilçemize gelmişti. Oyunu izlerken dikkatimi çeken bişey oldu. Yavuz Seçkin her zaman ki tiplemelerini yaptı bu gayet normal, salona baktım,salon boş! O anda aklıma gelen şeyleri yazmak istiyorum. Günlük yaşantımızda hayatın sorunlarıyla o kadar dolmuşuz ki kendimizi etrafımızdan soyutlamışız. Her şeye duyarsız olmuşuz, hangi ara bu kadar değiştik merak ediyorum. Bizler engelliyiz, KÖR olduk. Çünkü yanı başımızda olanları görmüyoruz. Günümüzde halen çöpten ekmek yiyenleri görmedik. Çocuk gelinleri, kadın şiddetini görmedik. Sokakta aç susuz, kimsesizleri, sokak hayvanlarının durumlarını görmedik. DİLSİZ olduk. Çünkü konuşamıyoruz, yanlışa yanlış diyemiyoruz, sen hatalısın, burada bir yanlış var diyemiyoruz. SAĞIR olduk. Çünkü ağlayan çocukları, anaları duymaz olduk, birbirimizi konuşurken duymaz olduk. Hemen kavgalara tutuştuk, anlama duyumuzu kaybettik. En önemlisi de KALPSİZ olduk. Sevgiden, anlayıştan uzak olduk, hırslarımıza yenilip gaflete düşer olduk. 
   Sorsalar hepimiz iyiyiz ama öyle mi ? Yıl 365 gün ve yıl boyunca onca özel günler var, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, falan günü filan günü yani bir sürü gün peki neden var ? 
Çünkü değerlerimizi yitiriyoruz. Eskiden bu kadar özel günlerin farkında değildik, bayramlarda, yıl başlarında tebrik kartları yazar, ziyaretler yapardık. Günümüz bilgisayar çağı olduğundan dolayı herşey teknolojik oldu. telefonlar küçüldü cebimize girdi, dolayısıyla iletişim sadece teknolojik oldu. Artık ziyaretler yerine sosyal medyadan yada telefondan mesaj çekmek daha kolay geldi. Ama insanlığımızı bitirdi.
   Sosyal hayatımızda bitti. Kendimize iş hayatına yada günlük olaylara o kadar kaptırmışız ki sosyal hayat, sinema, tiyatro, konserlere gitmez olmuşuz. Günün yorgunluğundan mıdır ?  Nedir ? Akşam olsa da yatsak durumuna gelmiş durumdayız. O akşam gittiğim, Engelliler Derneğinin düzenlediği Yavuz Seçkin'in sahne aldığı gecede bir baktım salon boş, bilet alınmış ama gelinmemiş, peki ama neden? 
Geceye katkı sadece para ile mi oluyor ? Neden gelmiyorsun ? Neden aileni getirmiyorsun ? 
Onların istediği para değilki, tabiki de maddi destek olmak şart ama onların yanında olmak, onlarla vakit geçirmek bu kadar mı zorunuza gidiyor. Ne olacak, altı üstü bir saatini onlara ayıracaksın. Dernek Başkanı Bedri Altıntaş'ı tebrik ediyorum. Kendi evladının rahatsızlığını görev edinmiş, kendisini hem evladına hemde diğer hasta olanlara adamış biri, onlar için senelerdir birşeyler yapmaya çalışıyor. İşi çok zor tabikide ama onun gibi duyarlı ve sevecen çalışan bir ekibi var, birlik beraberlik konusunda güzel bir örnek teşkil ediyorlar, kendilerini tebrik ediyorum. Kendi yaşadığım ilçe, yani Didim de isterim ki tüm siyasi kurumlar, tüm vatandaşlar tüm kamu kurum ve kuruluşları bu ve bunun gibi sorunlara daha duyarlı olsunlar. 
   Ama sadece böyle seçim zamanlarında göstermelik değil de tüm samimiyetimizle ziyaretler yapılması, sohbetler edilmesi ve bu konularda güzel projeler üretilmesini diliyorum. 
   Ne olursa olsun insanlığımızdan vazgeçmeyelim, vicdanımızı temiz tutalım, gece yastığa başımızı koyduğumuzda rahat uykular uyuyalım. Çok zor değil ya, neyi paylaşamıyoruz ki...

   Peki şimdi soruyorum şuan için bir yerel seçim süreci içerisindeyiz, oraya kadar  tamam, tamam da o kadar Siyasi Partilerin Aday adayları var, Parti Başkanları var, o kadar Parti yöneticileri var, peki bütün bu kişiler düzenlenen gecede neredeydiler ? Onlar bu ilçede yaşamıyorlar mı ? İlçeyi yönetmeye talip oluyorlar, ama projelerde bunlara yer vermiyorlar. 

   Hepsi KÖR,SAĞIR, DİLSİZ ve hatta SAKATLAR. 
Çünkü hiçbirinin yolu oralardan geçmiyor. Kusura bakmayın beyler, bayanlar. 

   Son olarak duyduğum ve çokça kullandığım bir ata sözü ile bitirmek istiyorum.
 
İŞ GÖRMEKTE MAKSAT NİYETTİR, NİYET BOZUKSA BAHANE BULMAK KOLAYDIR .

Bu yazı 761 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum