OLMAYAN AKLIMLA
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

OLMAYAN AKLIMLA

27 Ağustos 2018 - 16:40

Kurban Bayramının 3. günü adını açıklanmasını istemeyen bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesinden mail adresime gelen mektubu sizlerle paylaşmak istedim.

'' Bu günlerde moda olmuş, herkes diline dolar olmuş. Kim partili, kim partisiz, kim gerçek, kim menfaatçi, peki adama sormazlarmı, sanamı kaldı kişinin partili olup olmadığını sorgulamak. Sayın Süleyman BÜLBÜL bayramlaşmak için geldiği parti binasında onlarca seçmenine ''biat edin ve eğer o kişi aday olursa ben istifa ederim diyenler şimdi istifa etsin ''cümlesini kurarken neyi düşündünüz acaba anlamadım. Genel seçimlerde dolaşıp oy toplarken de bunları söyleseydiniz keşke. Vekil olmak size seçmene karşı uslupsuz konuşma hakkını vermez. Unutmayın sizi oralara o tehtit ettiğiniz halk getirdi.

 

Yine bayramlaşma gününde Sayın Hüseyin YILDIZ '' parti içinde olan bişey yok bu algıyı halk yaratıyor'' dedi. Sayın Yıldız sorarım size; halk hangi haber bültenine baksa CHP Genel Merkezinde bir karışıklık seyrediyor, çatışmaları izliyor, genel başkan kavgasını izliyor .

Sizin birbirinize attığı çamurları izliyor bunuda mı halk yapıyor.?

 

Ben bir seçmenim, benimde haklarım var. Ülkem için kim iyi şeyler düşünüyor bilmem, görmem lazım, bu düzen yanlış diyoruz ,böyle gitmez diyoruz ,öyleyse bunu kim değiştirecek bilmem lazım, seçim dediğimiz kolay olmuyor.

Bu uğurda insanlar gece gündüz çalışıyor, evinden işinden fedakarlık ediyor, neden?

Sizler işiniz bittiğinde gelip azarlayın diye mi ?

 

Yapmayın beyler yazıktır, günahtır partiye zararı sizler veriyorsunuz . İSTİFA ET demekle kaybedersiniz. Zaman bu zaman değil, zaten ülkemiz baskı altında, ekonomimiz çökmüş durumda, işsizlik almış başını gidiyor.

Sizler oturduğunuz yerde ahkam kesmeye bayılıyorsunuz.

Sizler halkın arasına karıştınız mı hiç, onlarla sohbet ettiniz mi ?

Seçimler dışında kahvede oturdunuz mu ? 

Pazara gidip alışveriş yaptınız mı?

Kimin derdine derman oldunuz ki bu sözleri kullanma hakkını elde edebiliyorsunuz. Şimdi size düşen asıl görev madem sizi halk seçti, sizde o halkı tanıyın koltuklarınızda oturup'' bugün neyin pazarlığını yapsamda kaç para kazansam'' diye düşüneceğiniz yerde'' kimin derdine çare olursam onu mutlu ederim, bir aileyi daha sefaletten kurtardım ''deme şerefine erin derim.

 

Şimdi ben ve benim gibi düşünenler gidip istifa etse kazanan kim olacak, zaten karışık olan aklımızla daha mı iyi düşünecez.

Peki bu akılla yada kızgınlıkla gidip kime oy vericez, bunuda bize izah edin bari yada siz bir adım atın ve yapamayacağınızı anlayıp istifa edin. Yol yakınken bırakın, gerçi hiç biriniz hata kabul etmezsiniz ama ne bileyim benimde bir seçmen olarak bunlar aklıma geldi hatamı yaptım acaba ?

 

CHP SEÇMENİ

SADECE HALKTAN BİRİ''

Noktasına virgülüne dokunmadan yazdım. Hislerime tercuman CHP üyesinin mektubunu.........

 

 

 

Bu yazı 930 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum