Hüseyin İlhan

Hüseyin İlhan

H.ilhan

Didim Belediye Başkan Aday Adaylarına

15 Eylül 2018 - 13:47

YAŞANILASI BIR Didim Hayalimiz.Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Didim deki Belediye Başkan aday adayları her gün bir bir kendilerini tanıtıyorlar.T C vatandaşı olan her bireyin doğal hakkıdır üye olduğu siyasi partiden aday adayı olması.

Velakin halkın karşısına çıktıklarında Didim için yapabilecekleri gerçekleştirebilecekleri projelerle çıkmaları gerekiyorki karşılık bulsunlar.

Yıllardır Demokrasi mücadelesinde .Ülkenin milli Bayramlarında Inanç günlerinde Didim halkının mutlu veya üzücü günlerinde (Dügünlerinde Hastalık ve cenazelerinde) yanında olmayan onların acılarına sevinçlerine ortak olmayanlar dokunmayalar ne söylemle çıkacaklar karşılarına.

Tüm adayların projeleri hep aynı.ve hiçte inandırıcı değil.Örnegin Bisiklet yolu nasıl olacak zaten Didimin yollari daracık 2 araba yan yana zor geçiyor kaldırımlar desen dar ve ortalarına ağaç dikilmiş.Şehir planlaması vakti zamanında gelecekteki nüfus yoğunluğu göz önüne alınmadan tasarlanmış.Yeşil park alanı çocukların oyun alanları yetersiz ve yapilacak yerde ayrılmamış.%60 Hazineye ait olan yerleri Belediye bünyesine katmadan nasıl çözecekler.

Turuzim kenti Didim Britanyalı ve Gurbetçilerle ayakta duruyor ve bu gelenlerinde büyük bir çoğunluğu konut sahibi.Bir Iskandinav Avrupa lıları tatil yapmaları için buraya nasıl çekeceksiniz.Yeterli yatak ve sosyal tesis varmi Didimde.Tabiiki yok her sene var olan Pansiyon ve Moteller yıkılıp yerine Konut yapılıyor.

Didim OBEZ bir insana benzedi.Sahil de Tatilcilerin yürüyüş alanı yali Caddesinde Vali Konağı ile Lünepark arasına sıkıştırılmış.Didimin Doğusu Tüntaş Otel e kadar arkası karanlık ve boş arazi. Batisi Lünepark a kadar yan tarafı boş arazi Güneyi Denız Kuzey tarafında yaşam Apollon Anıtında son buluyor.Bu Yaşam alanını nasıl bir projeyle genisleteceksiniz

Akbuk ormanları Didimin ciğerleri dir 

Her sene ağaçlar kesilip Betonlastiriliyor. Çözümünüz nedir ?

Akyeniköy Balat Yalıköy Denizköy vs Mahalleleri Tarıma dayalı araziler 

Tarım ile ilgili Projeleriniz nelerdir?

Yoksa Tarım arazilerimizi imara açıp 3 - 5 kişiyi zengin edip Didim?i Tarımdan mahrum mu edeceksiniz.

Inşaat sektörünü nasıl çözeceksiniz ?

Arsa Tevhidi için her başvuruyu Belediye kasasına para girsin diye kabul ederseniz Rüzgarın akışını degistirdiginizi Ekoloji dengeyi bozduginuzu Nem oranının yükseleceğini biliyorsunuzdur.

Didim deki Kültürel etkinlikleri nasıl ve nerede gerceklestireceksoniz.Ufaoik bir ANFI TIYATRO 'yu bile yapamadilarsa, her yil büyük bir göç alan Didim de bundan sonraki çözümünüz nedir ?

Genç nüfus çoğalıyor.Bu gençler için spor tesisleri (Kapalı yüzme havuzu Futbol Basketbol v.s) projeleriniz varmi?

Belediye Başkanlığına aday olan dostlar biz artık Sosyal Kültürel tesisler istiyoruz.  Didimi çekim merkezi haline gelmesini istiyoruz.81 vilayetten göç alan Didimde herkes kendi inançlarını kültürünü yaşatmalı. Sosyal Belediyeciliğin de görevi budur. Bunlari nasıl çözeceksiniz?

Sağlık Merkezleri yok denecek kadar az, Devlet Hastahaneniz büyük bir sağlık ocağına benziyor.Tam donanımlı Devlet Hastahanesi için projeniz nedir ?

 En azından örgütlü bir yapı ile kamuoyu oluşturulur talepler dile getirilir çok sesli olarak.

Velhasılı Kelam Sorun ve eksik Didim de çok. Aday adayı olmak kolay ama bu sorunların ve projelerin çözümlenmesi lazim. Halkin karşısına inandırıcı bir şekilde çıkmanız lazim.Yoksa sırf laf olsun torba dolsun diyerek ismimiz duyulsun anlamında olmayın aday .

Insanlar her şeyin farkında 

Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi burada birlikte yaşıyor ve kendilerinin inanç ve kültürel alanlarının temin edilmesini istiyorlar. Hep beraber ve kardeşce ve yaşanılası bir Didim istiyor.

Adil, Haktan, hukuktan yana adam kayırmadan, hemşericilik, bölgecilik yapmadan sezarın hakkını sezara verecek misiniz ?

İhaleleri şeffaf ve hak edene verecek misiniz?

Rüşveti kaldiracakmisiniz ?

Bu sorunları göz önünde bulundurarak aday olun.

Yoksa Bu halkı Kandırmayın artık

YORUMLAR

  • 0 Yorum