DOĞRU BENİM DOĞRUM
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

DOĞRU BENİM DOĞRUM

05 Nisan 2019 - 14:49

   Kimse kusura bakmasın,kimse benim düşündüğüm gibi düşünmek zorunda değil, bende sizin gibi düşünmek zorunda değilim. Neden yanlışa yanlış dediğimizde hemen yadırganıyor yada dışlanıyoruz anlamadım.
   Seçimler bitti, artık yeni dönem başlıyor, seçim sürecinde sürekli anlatmaya çalıştığımız şey, seçimlerin gelip geçici olduğu, seçimler sonunda hepimizin yine yüz yüze bakacağımızı anlatmaktı. 
   İnandıklarımdan asla ödün vermem, dün neyi savunuyorsam bugünde aynı şeyi savunuyorum. Yanlışa yanlış demek, haksızlığa dur demek benim vatandaşlık görevim, partimde gösterilen aday yanlıştır dedim, evet yanlıştır,hizmet etmemiş kişiler üzerinden hesaplar yapıp insanları ötekileştirmiştir. Didim hizmette geri kalmıştır, o kadar ki kendi partisi bile mevcut adayı istememiş, olmaması için de çalışmıştır. Defalarca genel merkez ile görüşmeler, ziyaretler yapılmasına rağmen inatla mevcut başkana adaylık verildi. Tepkim partimden istifa etmek oldu, bu benim en doğal hakkım, eğer partim benim düşüncelerime önem vermiyorsa beni saymıyordur, dolayısıyla orada bulunmanın da bir anlamı yoktur. Dava dava diyenlerinde nerelerde bulunduklarını hepimiz biliyoruz.
   Gelelim işin basın bölümüne, bana gösterin bakalım hangi ulusal  gazete, hangi televizyon kanalı tarafsız. O kadar ki her partinin artık kanalı var ve halk ona göre izliyor yada okuyor, ben tarafsızım diyen yalan söyler. Dolayısıyla da benimde bir yönüm oldu, parti değil, kişiyi savundum, evet yine aynı durum olsun, yine savunurum. Kişinin parti değiştirmesiyle alakası yoktur, kendisini herkes çok ama çok iyi tanıyor, o kadar samimi ki herkesin gönlünü kazanmış biri, hatta hatta o kadar ki tüm anketlerde sadece onun ismi geçiyor. Tabii ki siyaset yapmak onunda hakkı bunu kimse elinden alamaz, partisi onu kabul etmedi diye kenara çekilmesini bekleyemeyiz, senelerin verdiği bir siyasi birikim var, yapmak istedikleri ve yarım kalan hayelleri var, halk tarafından da bir kabul edilmişliği var neden dursun? Tabiki de devam edecek, kaybetmek istemediği için ve Didim’e hizmetin geleceğine inandığı başka partiden aday oldu. Kendisini 2007 den beri tanırım ve saygı duyarım zekası ve insanlığı muhteşem bir adam, istifamdan sonra hiçbir partiye üye olmama kararı aldım. Bu benim için iyi oldu, olaylara daha iyi bakma fırsatı buldum. Karşı partiden aday olmasını kabul etmesem de  sadece kendisine çalıştım, destekledim evet, çünkü belediye başkanlığında partilerin değil, kişilerin önemli olmasından yanayım. Parti reklamını asla yapmadım, parti sloganı atmadım, sadece ve sadece adaya çalıştım. 
   Seçim bitti mevcut belediye başkanı kazandı, halen aynı düşüncedeyim ama yapacak bir şey de yok tebrik etmek lazım, ama benim tebriğim adaya değil partiye olacak. Aday değil seçimi parti kazandı, belediye başkanının da bundan sonra sorumluluğu daha da arttı, geçmişte yapılan yanlışları bir kenara bırakıp yapılmayan ve vaat edilen projeleri yapması,  Didimlinin  güvenini ve sevgisini kazanması gerekiyor, çünkü bu halka borçlandı, bu borcu ödemesi lazım. 
Bizde değişen bir şey olmayacak, biz yine yapılanı taktir edeceğiz, yapılmayanı gözüne sokacağız. Yine yanlışa yanlış diyecek ve eleştireceğiz, dedik ya bizim kişi ile işimiz yok biz hizmet yönündeyiz ve projelerin, verilen sözlerin takipçisi olacağız.  
   Bu süreçte bizi eleştirdiler, sürekli tehditler aldık, bizi haksız yere yargılamaya çalışanlara cevabımız; biz kimseye bağımlı olmadık, korkmadık, korkmayacağız, bizi yıldırmaya çalışanlara cevabımız ancak başarılarımızı göstererek olacak. Gazetemiz daima İLKELİ,TARAFSIZ, VE BAĞIMSIZ GAZETE OLACAK

Bu yazı 1113 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum