%65-70 mi?%100 mü?Kime İnanacağız?
Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

%65-70 mi?%100 mü?Kime İnanacağız?

04 Ocak 2019 - 10:11

Aydın Büyükşehir Belediyesi uktesinde olan 1/25000 Nazım İmar planı ile mağdur olanların problemlerinin önümüzdeki mecliste çözüleceğini dile getiren A. Deniz Atabay Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Salonunda 1 OCAK 2019 GÜNÜ soruları cevapladı.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay 1/25000 Nazım İmar Planı ile oluşan problemin Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş'ın Büyükşehir Belediye Başkanına iletmesinin ardından Özlem Hanım konu hakkında gerekli düzenlemenin derhal yapılacağını müjdelemesinin ardından mağdurların o bölgede yaşanan problemlerden biri olan yolların bozuk olması ile ilgili sorusuna

"Ben kolay söz vermem ancak söz verdimmi mutlaka yaparım. O bölgede bir çok yol var. Birçoğu cadde ve Büyülşehir yetkisinde anacak ben Özlem hanım ile görüşür, protokol yapar yolları yaparım. Biz sonra mahsuplaşırız. Bu konuda sizlere söz veriyorum"diyerek cevapladı.

Diğer bir mağdurun sorusu da 
- Bu imar planı ne kadar süre önce gündeme geldi ? Didim Belediyesinin dahli nedir ? Büyükşehir belediye meclis üyelerinin Didim'deki çalışmaları nedir ? Bu konunun müsebbibi Büyükşehir belediyesimi yoksa bir bakanlık mı? Bu hata duyulup gündeme gelince gerekeni yaparız derken siyasi bir rant mı sağlamaya çalışıyor ? Bizlerin seçip görevlendirdiğimiz meclis üyelerimiz bu konuda bizleri neden zamanında bilgilendir miyor ?
Arsa sahipleri yeniden yapılacak düzenleme ile eski haklarına kavuşacak mı?  Burada arsa sahibi olmak için dişinden tırnağından arttırarak mülk sahibi olan vatandaşın hakkını savunmayı siyasi malzeme olarak nitelendirdiniz ancak bu hatadan dönüş yapılarak siyasi rant sağlamaya çalışmıyor musunuz ? Büyükşehir belediyesinin yapacağı yeni düzenleme ile mağdur olanların hepsi haklarını geri alabilecek mi bunun sözünü verebiliyor musunuz ?

Atabay; "Biz hiç kimseye eşşeğini kaybettirip tekrar bulduracak kadar düşük seviyedde siyaset yapmıyoruz. Açık ve net söylüyorum. Büyükşehir belediyesinin  1/25000 nazım imar planı ile mağduriyet yaşayan vatandaşımızın en son parseline kadar mağduriyetleri giderilecektir. Bu benim sözümdür size..." dedi.
Bizim buradan anladığımız %100 mağduriyetler giderilecek. Bu arada mağdurlar süreci duyduklarında itirazlarda bulundular. Avukatlara vekalet ücretleri ödediler. Bu zararlar da karşılanacak mı ? Atabay'ın %100 mağduriyetlerin giderileceği sözleri üzerinden 24 saat geçmeden aday tanıtım toplantısı için Didim'e gelen Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu, salondaki vatandaşların arsalarımızı geri istiyoruz pankartına cevaben
"Didim Ticaret Odası başkanımız yaşanan problemleri dün bana ilettiklerinde gerekeni derhal yapacağımızı kendisine ifade ettim. Önümüzdeki meclis gündemine aldık. Burada mağdur olanların %65 - 70 inin mağduriyetlerini gidereceğiz. Emin olabilirsiniz"dedi.
İş böyle olunca kimin dediğine inanacağız ?

Bu yazı 841 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum