EĞER KÜFÜRLE OLUYORSA
Salih DEMİR

Salih DEMİR

SALİH DEMİR

EĞER KÜFÜRLE OLUYORSA

11 Eylül 2017 - 11:36

Diyeceklerimden CHP’ye musallat olmuş yahut CHP’den bir yerlere gelme gayreti ve hazırlığı içinde olan parazitler alınabilir.

Ne olursa olsun CHP’yi olduğu gibi kabul eden, her ne yaparsa yapsın ağzını açıp ona tek bir söz söylemekten üşenen, gözlerimi kaparım oyumu CHP’ye veririm.

Kimi başımıza layık görürlerse, onları kendim gibi bilirim diyenlere değil...

Yani partiyi kenelere kaptıranlara şimdilik bir şey diyemiyorum...

Bu diyeceklerimden alınacak başkaları da var elbet... Zevat kalabalık çünkü.

Diyeceğimi aha da açıkça diyorum:

CHP’de gördüğüm manzara üzerinedir dediklerim, boşa laf edecek ne halim var ne de zamanım çünkü.

Eğer, birinde genel başkana küfredip, birinde de  başka partiye oy verdiğini söyleyip (eskiden ilçe başkanlığı yapmış biri bile olsa beni hiç  ilgilendirmez) şimdi de kalkıp  Didim belediye başkanı olacağım diye ortalıkta dolaşılıyorsa, ya da birileri tarafından aday gösterilebiliyorsa...

Yerel seçimler döneminde CHP’de değil de mezesinden otlanacak bir münafıkla bulduğunda canla başla ona çalışan, (Kemal Kılıçdaroğlunun Atabay'a desteğe gelmesi üzerine ) “ Obama gelse kaç yazar” diyen DSP bayrağı altında CHP ye hakaretleri, CHP aleyhine konuşmaları sayesinde bu gün CHP il yönetiminde parlak bir yere taşınabiliyorsa…

Yine bulduğu münafık birinin, bir zamanlar şeyinin dibinden ayrılmayan, onun elini eteğini öpen, mezesinin artıklarını yerken senden büyük yok diye nara atan, belediye başkanı seçilirsen beni bir şeyin başı yap deyip kişiliğini pazara çıkaran, ağzına gem aldıkça CHP’ye küfürler savuran biri  CHP’de bir yerlere aday olma cüreti gösterebiliyorsa...

On yıl CHP belediyesi iktidardayken CHP aleyhine AKP yöneticisi olan bir yerel gazeteciye on yıl boyunca CHP ve Atatürk e hakaretler yazdıran şimdi de kocaçınar CHP nin taze filizi , medar-ı iftiharı kara kutu duayen basın mensubu söve söve yönetime girdi şimdide ilçeye başkan adayı helal olsun sana ama sövmek diyince bu işi ben daha iyi yaparım. Ama vara yoğa sövmem sövmedim de.

Ayrıca yıllarca kendisini örgüt üyesi gibi lanse edip biz CHP’lileri faşist diye aşağılayan sümsük AKP den “kontenjanı bize ayırdın mı ? Cemevi arkanda” diyen cem evi yöneticisi faşistsiniz siz dediği CHP’nin yönetimine girdiği gibi delegeleri ve belediyeleri yönetiyor helal olsun sana ananlar ne aydın evlatlar doğurmuş.

Manisada ülkücü Didim de yönetici CHP lileri saymıyorum onlar hafif kalır


 

Daha var da dilim dönmüyor...


 

Yazı pis örneklerle mundar olmasın diyorum ayrıca...


 

Kendimin ne istediğine gelince:


 

CHP’de küfredilerek bir yere geliniyorsa bana yanlışlık yapıldı.

CHP de görünüp başka partiye çalışıp prim yapıyorsan, hele de genel başkana “onursuz dersimin onurundan hiç mi bir şey düşmedi”

Haysiyetsiz gibi lafları ekrandan göğsünü gere gere söylüyorsan ve buna rağmen Ankara bunu adamdan sayıyorsa genel başkandan sonra ki 2. adam muhatap alıyorsa bu zat Didim'de belediye başkanı aday adayıyım diyorsa, ilçe başkanı ve il başkanı verilen dilekçeyi görmezden geliyorsa.

Dedim ya CHP de küfredilerek bir yere geliniyorsa bana yanlışlık yapıldı.

Bu durumda benim partiden atılmamın hiçbir mantığı yok.

Benim ilk elden yapılacak seçimlerde milletvekili olmam lazım.


 

Niye mi?

Solun, sosyal demokratların güçlü olduğu Didim’e, MHP’li birini CHP’den belediye başkanı olarak seçtirip, Didim’in soyulmasına, kıyılarının yağmalanmasına, turizmin çökmesine, Didim’e ve Didim halkına bundan başka da türlü haksızlıkların yapılmasına sebep olan mantığa küfrümün büyüklüğünü herkes bilir.


 

Mansur Yavaş’tan, Ekmeleddin’den söz edersem küfrüm arş-i alayı geçer... Yavaş gitmem lazım.


 

Hele 15 Temmuz’u yutan, örgütlü AKP darbesinin meşrulaştırılması için Yenikapı ruhuna, neyin ruhuysa teslim olan,  cumhuriyetin ve topal da olsa demokrasimizin sona ermesine sebep olan, hukukun çöplüğe üflenmesini hazırlayan, dokunulmazlıkların kaldırılmasına imza atarak AKP mezalimini ülkenin çıkmaz yarası yapan mantığa küfrümü görseniz küçük dilinizi yutarsınız..


 

Yüzlerce şey var da uzatmadan bir şey daha diyeyim: Son olarak Çanakkale’de Adalet için bir araya gelen kalabalığın içki içtiği yönünde AKP’nin laf dalaşına, “Ulan içki içmek insan kanı içmekten kötü değil” diye cevap veremeyen CHP’ye öyle bir küfürler edildi ki...


 

Üstelik bir yerlere sürülecek aklınız varsa diye uzun uzun yazıp çizdim şimdiye kadar.


 

Evet, ben hakkımı arıyorum. Kızdım, bağırdım, dellendim, gücüm yetmedi küfrettim...


 

Madem küfredilenler CHP’de makbul ve bir yerlere gelebiliyor... Ben bir dahaki genel seçimde CHP den milletvekilliği istiyorum. İl - ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı beni kesmez...Çünkü benim küfrüm herkesinkinden büyük.. Diğer partilerin ülkeyi ne hale getirdiğini gördüğüm halde onlara küfretmeyi kendime yediremedim.


 

Dediğim dedik.

Eğer küfürle oluyorsa CHP’nin beni acilen milletvekili yapması lazım.

Kamuoyuna, ilgili yer, kişi ve makamlara...


 

SALİH DEMİR

Not ve Anı


 

Çorum'un Tarkan’ı usta ozan Aşık Gülabi’ye beni şikayet ediyordu, can dostum Nazım Temiz nur içinde yatsın…

Gülabi beni övüyor övüyordu. Rahmetlik Nazım abi sözü aldı Gülabiden

-Yav usta öyle diyorsun da iyi, has çocuk ama tez parlıyor birde çok küfrediyor dedi

-Aşık Gülabi de sinirli sinirli ''niye sövün ya bak ben bunu bilmiyordum'' dedi.

Ben de Didim'i Didim de ki entrikaları anlattım anlattım.

Haaa ! dedi.

böylelerine birde ayağını duvara direyecen” dedi

 Kısa bir anımı paylaşma gereği duydum. Ozan ne demek istedi hale çözemedim.

(Bek mersi)


 

 

Bu yazı 2380 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum