BU ŞEHİR BİZİM !!!
UFUK SÖNMEZ

UFUK SÖNMEZ

BU ŞEHİR BİZİM !!!

18 Ocak 2019 - 12:24


Sokakta , işyerlerimizde ,sosyal medyada ve tüm 3 kişinin bir araya geldiği yerlerde konuştuğumuz tek şey yerel seçimler ve siyasi eleştiriler vs….
 Peki ya bunları konuşur iken bunları eleştirirken bizler ne yapıyoruz ? bu sadece Didim için geçerli değil tüm ülke genelinde aynı..kolay olanı seçiyoruz ^^karışmıyoruz^^ ve sonra sadece eleştiriyoruz , her yerde söylemler kullanıyoruz . 

 Önümüzde yerel seçimler var ve adaylar hemen hemen artık belirlendi ve netleşti. Örneğin  Mümin KAMACI geçmiş dönemlerde CHP  de belediye başkanlığı yaptı ve bu insanı yıllardır partisine tekrar almadılar , dışladılar ,haksızlık ettiler  ve bu süreçte susan herkes bu gün AKP den aday olduğu için vatan haini ilan edercesine eleştiri yapılıyor peki ya bu süreçte partililer yöneticiler neden bu sorunu çözmedi… 

 Öbür yandan mevcut başkanla ilgili bir çok sorunlar çıktı ve ayrıca halkın çoğu sokak söylemlerinde şikayetçilerdi ve CHP yönetimi buna kulak  tıkadı halkı dinlemedi ön seçim sandığı kurulmadı ve yine aynı başkan tekerrür olarak göreve aday gösterildi..peki sokakta konuşanlar ne yaptı sustu..

 Bu şehirde yaşayan insanlara sesleniyorum ; siz yönetin… siz karar verin yetki sizin olsun..SÖZ YETKİ KARAR İKTİDAR HALKA felsefesinin gücünü hissedin farkına varın kendinizin..adayların size gelmesini beklemeyin , gidin partilere adaylara ve sorun dinleyin talep edin ..şikayetlerinizi isteklerinizi söyleyin..adaylar 5 kişi siz 80 bin kişisiniz..
 Neden bunu yapmak yerine sadece eleştirip ve sokakta birbirimize yorumlar yapıyoruz ? dostlar bu futbol maçı değil , futbol maçında herkes teknik direktör olur , futbolcu olur ama bu bizim yönetilmemizle ilgili bir durum ,şehrimizle ilgili bir durum .haliyle katılmamız lazım yönetime ve yönetenlere .
  Bu davet size..bu şehir 5 adayın değil sizin..sokaklarda , sosyal medyada , masalarda boş laflar üretmek yerine görüşünüz ne olursa olsun her adayı birebir sorgulayın gözlerinin içine bakarak sorun 5 yıl bana ne vereceksin , bu şehre ne vereceksin diye sorun ? 
  
Ben şahsım adına soruyorum tüm adaylara buradan 2 üniversite mezunuyum işsizim. Benim gibi gençlere  bir iş istihdamı sağlayacak ne projeniz vardır ? Belediyenin gündüz çocuk bakım evine 2 yıldır kontenjan doldu bahaneleriyle ikili ilişkilerle tanıdıkların çocuklarının doldurduğu okula  sokamadığım çocuklarımı bu yıl sokabilecek miyim ? Suyun tonuna 7,5 tl verip bu faturada katı atık bedeli kanalizasyon vergisi verip , kanalizasyon olmayan evime ayrıca aksiye 76 tl vidanjör parası ödemekten kurtulacak mıyım ? DİDİM e daha iyi bir sinema tiyatro sanatsal faaliyetler anlamında kültür merkezi sağlanacak mı ? 

  Demem o ki bu şehir sizin bu davet bizim..gelin birlikte yönetelim bu şehri..adaylar bizi değil biz onları yönetelim ,,katılımcı demokrasi budur. Adaylara tek tek isteklerinizi söyleyin size samimi ve net cevap verenlere oyunuzu verin..her bizimizin vereceği yanlış ve bilinçsiz kararlar diğerlerimizi de etkileyecek unutmayın..

  Dürüst olanın ,halktan yana olanın , halkı anlayanın kazanacağı bir maraton olması dileğiyle…..

Bu yazı 1125 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum