DEMORASİ ŞÖLENİ
UFUK SÖNMEZ

UFUK SÖNMEZ

DEMORASİ ŞÖLENİ

05 Nisan 2019 - 15:02

  Bildiğimiz gibi bir seçim deneyimini daha geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süreç içerisinde gerek ülke genelinde gerekse ilçemizde ufak tefek aksaklıklar olsa da sonuçlar yerine oturmuş gibi gözüküyor. Asıl olan sonuçlardan ziyade seçimlere kadar olan çalışma sürecinin ne şekilde halkı ayrıştırmadan geçti ve bundan sonraki süreçte vaat edilen proje ve çalışmaların yerine getirilip getirilmeyeceğidir.
 Ve seçim sonuçlarında kullanılan kaybeden ve kazanan terimlerine asla katılmıyorum. Çünkü halk bir bütündür asla ayrışma yapılmamalıdır. Akabinde kayıp ve kazanç iki farklı kutbun ifade edildiği terimlerdir ve genelde savaşlarda kullanılır. Haliyle bütün halkımız kazanmıştır. Çünkü sandığına, demokrasisine, şehrine sahip çıkmıştır.
  Seçim süresince aday olan muhtar, belediye başkanı adayları seçim sürecinde bütün halkın kapısını nasıl çaldı ise bu zamandan sonra kendi kapılarını çalacak olan halkada aynı mütevazilikle ve çözüme yönelik adımları ile yaklaşmalıdırlar. Bunu yaptıkları takdirde 5 yıl sonraki yerel seçimlerde halkla bağları daha da güçlü olacağı için daha samimi daha inandırıcı olarak işleri daha kolay olacaktır.
   Didim şehrimizde seçimleri göğüsleyen Sayın Ahmet Deniz Atabay’a ve kurmaylarına tebriklerimi sunuyorum. Umarım şehrimizi daha güzel ve turizmi daha gelişmiş hale getirecek çalışmalarla hizmetlerini sunarlar.
   Bu hizmetleri sunarken kendine oy veren veya vermeyen olarak ikilik yaratmayacaklarından asla kuşkum yok. Değişik etnik kökenlerden ve ülkemizin birçok ayrı bölgesinden insanları bir arada toparlayarak burada yaşamasını sağlayan Didim şehrinin birleştirici ve ortak paydada buluşturucu özelliğini de arkalarına alarak, halkla beraber şehri daha da güzel bir hale getireceklerine dair umutluyum.
   
   Bahar aylarına girmiş Olduğumuz bu günlerde Turizm sezonunun açılmasına günler kala bir an önce turizme dair çalışmalar hızlandırılması ve seçim diyalogları geride bırakarak işe koyulmalıdırlar.
 
   Bahar kokulu bir şehirden sevgi ve saygılar umutla kalın aşk ile kalın

Bu yazı 666 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum