BEĞENİRSİNİZ, BEĞENMEZSİNİZ
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

BEĞENİRSİNİZ, BEĞENMEZSİNİZ

21 Kasım 2018 - 15:12

Beğenirsiniz yada beğenmezsiziniz ama kabul edelim, Kamacı artık Ak Parti’de ve Aday Adayı. 
Amaç eğer hizmetse ve halkın özgür iradesi ise, eğer ki düşünce ve seçme özgürlüğü var ise, kimseyi engelleyemezsiniz. 
Eğer ki burada bir ön seçim yapılsa idi halkın isteği Kamacı olurdu, dolaşan anketleri bilmiyoruz ama eminim orada da aynı isim önde geliyordur. Peki neden ? Neden Kamacı’dan başka isim söyleyemiyoruz? Tüm partileri topladığımızda neredeyse 30 aday var. Didim için hepsi de bir şeyler söylüyor, vaatler veriyorlar. Ben yaparım, ben varsam olur, bunlar benim projelerim diyenler çok belki de yapacaklar, kim bilir.  Ama ortada bir sorun var. Burada Didim denince akla gelen ve soyadı ile markalaşmış bir KAMACI var, uzun yıllardır Didim'e hizmet etmiş, sadece belediye başkanı olarak değil, esnaf olarak da hizmetler vermiş birisi. 
Sözün kısası yerli bir lider, şimdi bana kızacaksınız neresi lider diye? Peki buna da verecek cevabım var tabikide. Partilere sorun bakalım başı sıkışan önce nereye gider, iş isteyenler, destek isteyenler önce nereye gider, tabiki de Kamacı’ya, esnafın halinden anlayan birisidir. 
Peki bende soruyorum sizce bu kişi için parti önemli mi ? 
Şimdi Ak Parti’li esnaf Kamacı’yı istiyor mu? 
Peki MHP’li esnaf yada çiftçi, İYİ Partili ev hanımı, tabiki de istiyor, ama nedense bir tek CHP istemedi, ama CHP’liler değil yukarı 
CHP’liler!!
Kendi evim, yuvam dediği CHP ona sahip çıkmadı,ne yapsaydı? Kabuğuna çekilip beklesemiydi, hakkında bu kadar şey yazıldı, çizildi, öyle ki aday adaylığı açıklaması yaparken arada yaptığı hata çalışmasını bile tiye alıp klipler yaptılar. Ama bilmiyorlardı. Belki de bunu bilinçli yapmıştır, belediye başkanının başına gelenlerden hep o sorumlu tutuldu, hani deriz ya “başına taş yağsa benden biliniyor”,misali evet şimdi konuşma fırsatı Kamacı’da.... O’nunda konuşacak anlatacak sözleri olacak elbet, bunu kimse engelleyemez. 
Şimdi onu destekliyor diye kişileri eleştirenlere ve ihraçlarla tehtit edenlere soruyorum. O geldiğiniz makamlar kimin sayesinde acaba? Lütfen elinizi birde vicdanınıza koyun bir kere daha düşünün. 
Bana göre mantıklı olanı yaptı, akıllı adam, şimdi devleti arkasına aldı ve önünü tıkayan tüm sorunları bu yolla aşacak ve yarım kalan her şeyi, bürokrasiyi aşarak halledecek, dolayısıyla Didim'e hizmet gelecek. Halk hastane istiyor, otoparklar istiyor, spor sahaları istiyor, kültür merkezi istiyor. Peki bunlar şimdiye kadar neden olmadı? Belediye Başkanı açıklama yapıyor “bizim projelerimiz bakanlıklarda bekliyor, bize onay vermiyorlar” dedi. Demek ki neymiş devletle barışık olmak lâzımmış, hizmet devletten gelir kişiler de aracı olur, işte bu aracı bu sefer Kamacı olacak.
Bu süreç hepimizin imtihanı oluyor, kimse bizlere söz hakkı tanımıyor. Herkes bildiğini okuyor, sonrada bir oy bir oydur deniyor, ama artık bunlara son vermek lâzım. Bana göre, Türkiye geneline söylüyorum artık ilçelerimiz yukarılarda dönen pazarlıkların kurbanı olmasın. Öyle Ankara’da ofis tutup, genel merkezlerde pazarlıklar yapmaya benzemiyor, halkı kendi çıkarlarınıza kurban etmeyin.
İlçemizin ciddî anlamda hizmete ihtiyacı var, yağmur yağdığında ne hale geldiğimiz ortada, esnaf bıkmış durumda, herkes isyan ediyor, hastane içler acısı, daha neler neler ve bütün bunlar devletin vereceği hizmete bağlanmış durumda, dolayısıyla hükümete yakın olmak lâzım diye düşünüyorum. İnsanları karalamak, dışlamak, ihraç etmek çözüm değil, çözüm ara bulmak, hizmet almak ve huzurlu vatandaş, mutlu esnaf görmek olması lâzım. Bunlar benim düşüncelerim dedim ya birazda empati yapıp çuvaldızı kendinize iğneyi başkasına misali.
 BEĞENİRSİNİZ YADA BEĞENMEZSİNİZ.

Bu yazı 984 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum