KİM KİMİN ARKASINDA ???? -2-
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

KİM KİMİN ARKASINDA ???? -2-

19 Ekim 2018 - 14:47


KİM KİMİN ARKASINDA  ?? 
               (-2-)

Sözüm daha bitmedi !!!!!

  Söylenecek çok şey var elbette, ama sayfalara sığmıyor, bu yüzdende ikinci bir kez daha yazmak istedim, merak etmeyin bunun 
3.sü olmayacak. 

  Dedik ya, Didim' de siyaset çok farklı işliyor, duydum ki aday adaylarının yanı sıra Meclis üyeleri de dosyalarını vermeye başlamış, tabiki de olacak orada sorun yok. Fakat sadece meclis üyesi olmuş olmakla her şey bitiyor mu ? Adaylara soruyorum, kimin meclis üyesi olacaksınız ? verilen cevap nedense bana şaşırtıcı gelmedi, ''fark etmez kim olursa olsun'' bir partinin basın toplantısında bunu sordum, meclis üyesi olmak size ne kazandırıyor ? Eski meclis üyelerine de sordum,  bana söylenen beni tatmin etti mi ? Oda bende kalsın. Sadece toplantı başına çok çok cüzzi bir miktar aldıklarını biliyorum. Kazanmaları ve oraya gelmeleri onlara bir kimlik kazandırıyor. Tanınıyorlar   ve     kazanıyorlar.
  Hele ki birde mimar yada müteahitse bu iş tamam, diyeceğim o ki buda ayrı bir rant kapısı, söz aramızda bana da teklifler geliyor, ama maalesef  siyaset düşünmüyorum, hele ki Didim’de siyaset bana çok uzak. Ben buradan yazmayı daha çok seviyorum, şimdi Meclis üyesi olsam bunları yazabilir miyim ? yada bu kadar muhalefet olabilir miyim ? Olamam.  Şimdiki Mecliste olduğu gibi.     Ben buradan yazmaya, sizin deyiminizle muhalefet olmaya devam edieceğim, bu durumdan şikayetçi değilim, işimi seviyorum.

  Neyse konumuza devam edelim, meclis üyesi olmak önemli yani, dolayısıyla bu kulvardaki yarışda önem kazanıyor. Şimdi tabiki de herkes siyasetle uğraşabilir, gelecek için planlar yapabilir, bu avukat olabilir, öğretmen olabilir, esnaf olabilir, mimar, mühendis, müteahit olabilir, hiç fark etmez, yalnız şunu atlamayalım lütfen bir yerlere gelirken değerlerini kaybetmek, yalnışa devam demek, hataları görmezden gelip, bende arkasındayım demek doğru mu ? Şimdiye kadar sürekli eleştirip, yaptığı yanlış, kesinlikle kabul edilemez dediğiniz kişiyi, sırf sizi listesine koyacak diye “ne yaparsa yapsın arkasındayız” demesi bana doğru gelmiyor. ''Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu'' dediğim kişileri görmek, duymak beni rahatsız ediyor. Şu andaki durumdan örnek vereceğim. Maalesef şu an ki Belediye Başkanı mesela; 4 senedir artık anlatmaya gerek yok, herkes haber okuyor, tv seyrediyor, dikkatimi çeken şey 4 yıldır kendisini yerin dibine sokanlar, eleştirenler, demediğini bırakmayanlar şimdi yanında, bir bakmışız başkanın yanında dolaşanlar değişmiş, çantacısı gibi etrafında fır dönenler, neredeyse başkansız yemek yiyemeyenler, bunlar beni şaşırtmıyor artık nedense hatta gülüyorum da.

  Peki Başkan bunları bilmiyor mu? pekâlâ biliyor, ama oda bu durumdan memnun ve bunu kullanıyor adam akıllı, belki de yeniden aday gösterilmeyecek ama olsun, en azından aday belli olana kadar bu durumdan zevk almaya bakacak. Belediye Başkanı olmak çok önemli, ama  daha önemlisi meclis üyeleri ve seçtiğiniz ekip olması gerekiyor, vitrine ne koyarsanız talep ona göre olur, lütfen vitrine cansız manken koymayın. Keşke bir tane meclis üyesinden Didim için sunulan güzel bir proje görseydik, helal olsun bak gerçekten bu kişi Didim'i seviyor, önemsiyor ve Didim için bir şeyler yapmak istiyor deseydik.
 
  Gelelim aday adaylarına,  aday olmak cesaret işidir, çok güzel ama bakıyoruz, duyuyoruz, hemen ortama uyum sağlanmış. Herkese Meclis üyeliği teklif etmeler, başkan yardımcılığı teklifleri, hatta katlar, tapular, daha neler neler, direk bilboardlar, manşetler.. Yapmayın, insanları yormayın, göze değil insana dokunun.                 Kimseye yapamayacağınız vaatlerde bulunmayın, insanları bu kadar hafife almayın gerçekçi olun, yalın olun. 
  Şimdi de sözüm Genel Merkeze, Didim'den yükselen seslere kulak asmanızı ve Yerel seçimlerde hata yaparak yeniden bir        5 sene daha Didim'i kaderine terk etmenizi kabul edemeyiz. 

Bu yazı 887 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum