ÖZLEM ÇERÇİOĞLU DİDİM'E KÜSTÜ MÜ?
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU DİDİM'E KÜSTÜ MÜ?

11 Eylül 2018 - 14:33


  Aklımın almadığı şeyler var 

  Önce Barış şenliklerinden başlamak istiyorum, aslında çok daha önceleri var ama bizler anlatmaktan, yazmaktan bıktık artık. Ama yılmayacağım ve yazacağım.Çünkü burada Didim’de yaşıyorum ve benimde konuşmaya hakkım var diye düşünüyorum. Genel seçimler geride kaldı, olan oldu artık önümüze bakmamız lazım. 


  Didim kışın 90bini aşan nüfusuyla büyümeye devam eden bir ilçe, yazın  1.5 milyonu buluyor, peki ilçemiz bunu kaldırabiliyor mu ? Merak ediyorum oteller dolu, yazlıklar dolu, pansiyonlar  dolu, bence güzel, hal böyle olunca burada Belediye başkanı olmak zor mu ? kolay mı ? sormak lazım. Peki bu ilçenin bağlı olduğu Büyükşehir'e Belediye Başkan'ı olmak nasıl bir durum ? Bunu da merak ediyorum. Kolay değildir tabiki de, bizim gibi 17 ilçe var ve her ilçenin kendine has zorlukları var. Hepsine  yetmek, yetişmek kolay değil. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile bir türlü görüşüp bu konular hakkında konuşamadık. 


  Neyse ben didim de yaşıyorum ve burası için yazmak gerekirse eğer: Festivaller yapılıyor, konserler düzenleniyor ama sonuç hüsran oluyor. tabiî ki de kimseyi memnun etmek kolay değil, bunlarında olması lâzım. Tam tersine yapılmaması durumunda da neden yapılmıyor diye yazar, sorardık. Belediye başkanına bunları söylesek ''Sizler ne kadar nankör davranıyorsunuz, çalışıyoruz işte ne istiyorsunuz'' derdi. Ama keşke bir şeyler görseydik de bu soruları sormasaydık. Geleneksel hale gelen etkinlikler bile değerlerini kaybetmeye başladığını görünce insan ister istemez soruyor.

Evet konumuz Barış Şenliği olsun. Her yıl geleneksel şekilde kutlanıyor, sadece ilçemizde değil tüm dünyada kutlanıyor. Buraya kadar sorun yok. Ama bakıyorum ilçemizde barış var mı ? diye de soruyorum. Evet belediye CHP belediyesi, ama burada yaşayan 90 bin nüfüs var. Dolayısıyla burada yaşayan herkesin başkanı olmak ve herkesle barışık olmak zorunluluğu olan bir başkan olması gerekli diye düşünüyorum. Acaba bu şenlik öncesi tüm parti başkanları ve yöneticileri ile toplanılsaydı. Onlarla bu konularda bilgi alışverişinde bulunulsaydı, güzel projelerde onlarda ''tamam bizde varız barış adına '' demezler miydi ?


  Didim için güzel ve Didim yararına olacak her şey için elimizi taşın altına koymalıyız. Sözünü sık sık duyar olduğumuz dönemlerin geldiğini hatırlalatırım. Partilere sorduğumuz zaman ''bize hiçbir teklif gelmedi ki bizde bir şeyler yapalım'' diye bize serzenişte bulunuyorlar. Hadi bir şeyler yapalım bari mantığı ile yaptığın zaman da olmuyor işte, yapmacık oluyor çocukları toplayıp resim yaptırıyorsun. Ama çocuklara barışı anlatmazsan, onlara bunu göstermezsen, neyin resmini isteyeceksin ki.

Çocuklara sorduk; barış nedir ? Diye. Çocuklar cevap veremediler, tişört dağıtıyorsun izdiham yaratıyorsun, ama tişört bitti kalabalık gitti. Yürüyüşe katılanlar azaldı. Neredeyse yürüyün diye millete yalvarır hale geldin, pekiii hadi bunları geçelim. Kimler geldi bu yürüyüşe, geçen sene en azından Yunanistan’dan barış elçileri vardı, bu sene niye yoklar ? Meclis üyeleri, parti ilçe yöneticileri, Aydın il yöneticileri, Milletvekilleri neredeler ? Hadi kimse yok. Peki Aydın Büyükşehir Belediye başkanı neden gelmedi ? Vegan Festivalinde sayın Valimiz buraya 2 kere geldi. Ama Özlem hanım yok ?? 
  Büyükşehir burada konser düzenliyor, ama Özlem hanım yok?? 
O zaman olmayan aklımıza şu geliyor.

Sayın  Özlem Çerçioğlu Didim'e küstü mü ?

Kendisini sadece bilboardlarda görüyoruz. ''HALK İSTER BÜYÜKŞEHİR YAPAR'' 
  Halk Büyükşehir Belediye Başkanını burada daha sık görmek istiyor. Sayın Başkan.
  Yerel seçimler yaklaştı. Belki de erken seçim bile yapılabilir. Şimdi seçim zamanı Sayın Çerçioğlu buraya gelirse, bu ne kadar etik olur ? yada halk bundan ne kadar mutlu olur. Bilemiyorum. Ama bildiğim şey iki belediye başkanı arasında sorun ne ise, bir an önce halledilmeli ve en yakın zamanda Özlem hanım Didim’e gelmeli halkla görüşmeli, kendini göstermeli halkla barışık olmalı aksi halde keşkeleri konuşmak zorunda kalacağız. 
KEŞKE DEMEMEK İÇİN, İYİ Kİ DEMEK LAZIM.
 Diye düşünüyorum.

Bu yazı 955 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum