PEKİ YA SİZ ?
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

PEKİ YA SİZ ?

21 Aralık 2018 - 10:36

   Dil sussa gönül razı gelmiyor, kızıyorum dayanamıyorum, bu yapılanlar halka dayatılmış bir zulümdür. 
   Neden kendi seçtiğim kişi değil de seçmek zorunda kaldığım birini destekliyeyim ki, üstelik her şey göz önünde iken, yapılan yanlışları bariz bir şekilde görüyor ve yaşıyorsam niye onaylayayım. Şimdi daha iyi anlıyorum, Genel Merkez bu kadar adayı harcadı, onları âdeta soydu soğana çevirdi. Olmadı yine aynı adayla devam dedi. Peki, öteki 22 adayın suçu neydi ? 

Neden insanları oyaladı ? İşlerinden, ekmeklerinden etti, hepsi de işini, ailesini bırakıp parti için koşturdu. Ankara'da ofisler tuttu, maddi manevi yıkıma uğradılar,    hatta halkın içinde küçük duruma düştüler peki ama neden ? 

   Genel Başkan Ankara'dan heyet yolluyor, vekil yolluyor, onlar rapor hazırlıyor, mevcutla olmaz kesinlikle diyor. Ama nafile yine mevcutla devam deniyor. Peki ama neden ? Bütün bunların tek bir nedeni var, oda Kılıçtaroğlu egeyi gözden çıkarmış. Buralardan kurtulmak istiyor belli. Umarım öyle olur. Bu seçimlerde Chp kaybeder, Ak Parti kazanır da Kılıçtaroğlu da rahat eder bizde.   Öyle ya Genel Başkan baktı ki Didim artık bitmiş durumda, şikâyetlerin  ardı arkası kesilmiyor,herkesin dosyası önünde yığın haline gelmiş. Ne yapacak, bütün bunlardan kurtulmak için mevcutla gidelim de bu çile bitsin diyor. Haklıda aslında.    Aydın, Didim, Kuşadası’nın sorunları aynı. Bizler 5 senedir yaza yaza bitiremedik, olmadı tv kanallarına taşıdık sonuç alınmadı. 
   

Peki şimdi ne olacak ? Şimdi istifalar gelecek, tepkiler artacak hatta sandığa gidilmeyecek. Hani sayın Vekiller diyor ya ''beğenmeyenler çıkar gider'' ben şahsen öyle yaptım ve istifa ettim. 
   

Şimdi bana diyeceksiniz ki sen kimsin ? Kim takar senin istifanı, evet kimse takmaz bu benim kendime verdiğim değer ile ilgili, ben Cumhuriyet Halk Partisinin artık 6 okun değerlerini taşımadığını düşünüyorum. 
''Cumhuriyetçilik, Laiklik, devrimcilik, halkçılık, devletçilik, milliyetçilik''  hangisi kaldı sorarım size??? 
   Nerede kaldı Millyetçilik, hani halkçılık, dolayısıyla oklar teker teker kırılıyor, bana göre yeni altı ok tarifi 
''tek adamcılık, kişicilik, dayatmacılık, itaate zorlama, partiden atma, menfaatçilik.” Oklar bu yönü gösteriyor ve bu da iyiye gitmiyor. Değerlerine ne olursa olsun sahip çıkan, ama sadece bir avuç kalan halkın sayesinde ayakta duran bir parti haline geldi. Bari onlara bunu yapmayın yazıktır günahtır.  CHP Devrimci ruhu, Milliyetçi duygularla azim ve kararlılıkla kurulan bir Partidir. Atatür'kün Partisidir bu parti. Geçmişinde nice değerlerin olduğu  Cumhuriyet Halk Partisine bunu yapmaya hakkınız yoktur. 
   Bu partinin geçmişinde devrim uğruna işkence çekenlerin, düzene karşı koyan solcuların emeği var.
   Bu partini geçmişinde birleşenlerin ve bunun için mücadele verenlerin emeği var. Peki şimdi ne var ? Halkını dinlemeyen, tek adam rejimine karşı gibi duran, ama tek adam olarak inatla koltuk işgali edenler var, 16 yıldır her seçimde kaybettiği halde inatla kaybetmeye giden bir genel merkez var, bunlara rağmen kurultaya gitmeyen Genel Başkan ve yönetimi var. Eğer ki bu yönetim şekli değişmezse ileride parti de kalmayacak, seçmen de. Bu saatten sonra diyeceğim odur ki, kaybetmek için uğraşmak çözüm olmamalı. O kadın kolları gece gündüz, dağ bayır dolaşacak, gençlik kolları bu soğuklarda sokaklarda çalışacak. 
   Peki neden ve kime çalışacak ? 
Kadınlar ev ev dolaşırken mevcut adayı nasıl savunacak, nasıl oy verin diyecek ??. 
   Neyse dedim ya içim dolu, yüreğim kızgın ve kırgın. Dilime ve elime vuruyor, yazıyı yazarken bile karşımdakilerle kavga ediyorum. Bu benim kendi kişisel huyum, kimsenin arkasından konuşmam, yağcılık yapmam, kendime olan saygımı asla kaybetmem, iftira atmam, menfaat uğruna da asla adam satmam, yalaka olmam. Ben olması gerekeni yaptım, partiye üye olsam bunları yazamazdım çünkü ihraç ederlerdi. 
   Neden ? 
   Çünkü bu partide ihraçlarda kolaylaştı ve ucuzladı maalesef. 
Ben yanlışa yanlış dedim.
 PEKİ YA SİZ DİYEBİLECEKMİSİNİZ  ???.

Bu yazı 1156 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum