DİDİM CHP'DE DELEGE SEÇİMİNE DAİR
Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

DİDİM CHP'DE DELEGE SEÇİMİNE DAİR

16 Ekim 2017 - 13:37

DİDİM CHP'DE BİR DELEGE SEÇİMİ DAHA SONA ERDİ

Parti içi demokrasinin yaşandığı, 4 ayrı renkte delege listesi ile seçime girilmesi CHP'de coşkulu bir seçime neden oldu. 
 

Delege seçimlerinin yapıldığı Esra Karakaya Anadolu Lisesi girişinde beyaz, mavi ve sarı listeyi temsil eden adaylar merdivenlerin bir tarafında seçmenleri karşılarkenkarşılarında kırmızı listeyi temsilen mevcut ilçe başkanı Gökmen Karataş ve belediye başkanı A. Deniz ATABAY seçmenleri karşılıyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kesin talimatı ile belediye başkanları, meclis üyeleri ve vekillerin kongre sürecinde adaylara taraf olmamaları söylemi Didim Belediyesince kaale alınmamış gözüküyordu ki bu süreç tüm seçim çalışmaları boyunca da böyleydi.

İlçe başkan adaylığını ilk olarak açıklayan CHP Didim ilçe yöneticisi olan ve Mavi listeyi temsil eden Filiz Korkmaz başta kadın kollarının desteği ile seçmenleri girişte güler yüzle
karşıladı.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları başkan yardımcısı olan Aşkın Atlı gençlerin desteği ile siyasetin genç beyinler ile daha verimli olacağı şiarı ile seçim yarışına girdi. Aşkın Atlı da seçmenleri arkadaşları ile kapıda karşıladı.

Sarı liste ile seçime giren Parti eğitmeni Nurettin Koçak ve ekibi uzun süredir halk ile iç içe çalışmalarını sürdürüyordu. Her daim parti içi barışı savunan ekip, parti içi kavgalara son vereceklerini problemleri parti lehine çözeceklerini, mevcut yönetimin yaptığı hataları tekrarlamayacaklarını halka anlattılar. Seçimin yapıldı okulda seçmenleri kapıda güler yüzle karşılayan ekip hiç kimseyi o'cu bucu diye ayrıştırmadan karşıladı.

Mevcut ilçe başkanı kırmızı liste ile delege seçimine giren Gökmen Karataş ise seçime meclis üyesi olan eşi Sevinç Karataş ve Belediye Başkanı A. Deniz ATABAY ile birlikte hazırlandı. Seçim çalışmalarında belediyede taşeron olarak çalışanlar aktif rol aldılar. Seçim çalışmalarında ilçe yöneticileri ile Genel Başkanı ziyaretindE çekilmiş bir fotoğrafı kullanarak muhaliflerin bile kendileri ile birlikte olduğu imajını yaratmaya çalışmaları halk tarafından tepkiye neden olmuştu.

Meclis üyeleri ve belediye başkanı seçim çalışmalarında Genel Başkanın talimatlarını kaale almamak ile neyi amaçlıyorlardı?

Bunların hepsini geçtik diyelim......

İlçe merkezinde yapılan delege seçimlerinden SARI LİSTE 123 delege çıkartırken, KIRMIZI LİSTE 45 delege çıkarttı. Sonuçların açıklanmasının ardından Nurettin Koçak tüm başkan adayları ile elele tutuşarak seçmenlere teşekkür ederken CHP kazandı diyerek birleştirici söylemde bulundu.

Genç aday Aşkın Atlı başta olmak üzere gençler bu söylemin üzerine ''birleşe birleşe kazanacağız'' sloganları attılar ve İzmir Marşı nı hep bir ağızdan söylediler.

İDDİALARA GÖRE.....

Seçimden saatler sonra Didim CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş'ın seçim değerlendirme toplantısında delege seçimlerini kazanan sarı listeyi temsil eden Nurettin Koçak'ın başkanlık yarışına tek başına girmesi gerektiğini söylüyor. Bu söyleme toplantıya katılan Didim Belediye Başkanı A. Deniz ATABAY sarı listenin delege listesini Gökmen Karataşın önüne fırlatarak ''pes etmek yok ben sana bu liste ile seçim kazandırırım'' diyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemini bir kez daha hiçe sayan Sayın ATABAY seçimlere müdahil olmaya devam edeceğini göstermiyor mu?

Sana seçim kazandıracağım diyen ATABAY'daki bu öz güven midir?

Kaybetmenin verdiği sinir hali midir?
 

Sarı listeye destek veren delegelerinin görüşlerini değiştirebileceğini düşenen Sayın ATABAY'ın bunu nasıl yapacağı ise merak konusu....
 

İş mi?
 

Aş mı? 
 

Tehdit mi?

Bu yazı 1759 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ARİF ÇOLAK...
    2 yıl önce
    ATABAY HALA SEÇİM KAZANMAYI, ŞÖMİNE BAŞINDA FIKRA ANLATARAK DİŞ ÇEKMEK SANIYOR...BOYU UZUN YA...BİR DEFADA ÖLÇÜ VEREMEMİŞ DEMEK Kİ...SİKİNTİ YOK..OLAN ŞABANA OLACAK...AKBÜKTEN BU TARAFA ÇIKACAK YÜZ BIRAKMAYACAK ADAMDA....