Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

EDEP YAHU

23 Mart 2020 - 21:54


Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Korona (covid-19) Virüs’ü ülkemizi de tehdit etmeye 11 mart tarihinde başladı. Ülkemizde tehtidin başladığı günden itibaren tek yürek olan vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. 

Ancak bu konuyu anlamayanlarımız da yok değil. Didim’de de  birlik beraberliği sağladığımıza inanmıştık. Ta ki 20 Mart akşamı sosyal medya hesabından gayet insani bir paylaşım yapan Cemal Engil’in yazısına hakaret dolu, siyasi çerçeveye çeken cevap veren Nurettin Koçak’ın yazısına kadar.

Şimdi Cemal Engil ne yazmış bir okuyalım. “Didim belediyesinin yazın kısıtlı da olsa yaptığı ilaçlama yöntemini şimdi de tüm sokak ve mahallelerde yapması gerekiyor. Kişiye özel hizmet yanlış bir uygulama.

Bu yazıda ne gibi bir siyasi içerik var?

Cemal Engil’in bu paylaşımının ardından Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci; “Belediyemiz elindeki imkanlar dahilinde mücadele ediyor. Ekipman ve malzeme olanaklarımız dahilinde hizmet etmeye çalışıyoruz.” Diye açıklamada bulunuyor.

Çok büyük bir özveriyle çalışan belediye personeline söyleyecek sözümüz “Teşekkür Ediyoruz.”

Bizde soruyoruz; İlaçlama bütçesi olarak yaklaşık 2 milyon TL alım yaptığınız halde nasıl oluyor da malzeme eksiğiniz oluyor?  
Yazın yapılan çalışmaların temposunda uygulamaların günümüz mücadele şartlarında sürdürülmesi gerekmez mi?

Gelelim Cemal Engil’in bir Didimli olarak yaptığı paylaşımı siyasi olarak algılayan ve hakaret dolu cevap veren Nurettin Koçak’a;

Nurettin bey, bu paylaşımın neresinde siyaset gördünüz, anladınız?

Nurettin bey, bu paylaşımın neresinde hakaret var?

Nurettin bey, sizin eleştirel paylaşımlarınıza hakaret içeren cevap veren biri oldu mu?

Nurettin bey, akşam yazıp sabah sildiğiniz paylaşımlarınıza dahi hakaret içeren cevap veren oldu mu?

Nurettin bey, gençlere hakaret ettiğiniz telefon görüşmeleri halen hafızalarda… Buna dahi hakaret içeren cevap veren olmadı değil mi?

Nurettin bey, son yerel seçim sürecinde yaptığınız cevapsız telefon aramaları, yazdığınız mesajlar ……..
Nurettin bey, “Davul, zurna ile …………… yapacağız.” “ O olursa biz olmayız” dediğiniz ve sonra unuttuğunuz sözlerinizi hatırlatıp, o koltuğa oturana kadar hatta oturduktan sonra bile her yerde her konumda eleştirdiklerinizle beraber yürüyerek siyasi çizginizi gündeme getiren olmadıysa edeplerinden, adaplarından….
 
Tıpkı sizin paylaşımınıza başladığınız    “edep yahu”
 

Bu yazı 563 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum