Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

SORUYORUZ

29 Ocak 2020 - 12:17

Değerli Didimliler,
29 Ocak tarihli YENİÇAĞ GAZETESİ manşetine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasını taşımış.
KILIÇDAROĞLU; “Siyasi iktidarın topladığı her kuruşun hesabını vermek zorunda olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu Demokrasinin çıkış yolu budur. Biz buna devlette saydamlık, yani insana saygı diyoruz. Vatandaşın ödediği vergilerin nereye gittiğini sorma hakkı vardır.         Devlet baskı aracı değildir. Topluma hizmet etmeli. Bu gün ülke yolsuzluk endeksinde geriye gidiyorsa bizden toplanan vergilerin hesabını vermediğinden kaynaklandığını kabul etmek lazım.”
Bu konuşmanın ardından gelelim ilçemize, ilçe belediyemize
Didim Belediyesi en borçlu belediyeler sıralamasında en üstlerde yer alıyor.
Belediye personeli konuşamasada yaz boyunca maaşlarını düzenli alamadıklarını bilmeyen yoktur heralde.. (Hani emekçinin hakkı alın teri kurumadan ödenecekti?)
2014 yılından beri A. Deniz Atabay CHP’li Didim Belediyesinin Başkanı…..
Bu görevde 6 yılını doldurmasına az bir süre kaldı.  Bu 6 yıllık süre zarfında sadece SGK’ya Didim Belediyesinin borcu yaklaşık 202 milyon TL (Eski para ile 202 trilyon) borç oluşuyor. Bu borç nasıl-neden oluyor ?
Her yıl ocak ayı meclisinde tahmini bütçe oluşturulurken personel giderleri hesaplanıyor ve bütçeye dahil ediliyor. Peki!!!
Eğer bu SGK primleri ödenmedi ise CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemi ile “Vatandaşın ödediği verginin nereye gittiğini sorma hakkı vardır.” İfadesi ile (çünkü daha önceki bu tür sorularımızda Sayın Başkan bize muhatap olarak Sayıştayı göstermişti)
ŞİMDİ SORUYORUZ
Sayın Atabay; SGK’ya ödenmesi gereken yaklaşık 202 milyon TL  NEREDE ?
Didim Belediyesi’nin mevcut DİBEL adında bir şirketi var iken DİHİZ neden kuruldu ?
DİBEL’inde mi borçları var ? Varsa ne kadar ?
FETÖ yapılanmasının belediyeler imamı olduğu iddia edilen Erkan Karaslan’a yapılan ödemeler, SGK’ya yapılması gereken fakat ödenmeyen  primler ile mi yapıldı ?
Elazığ-Malatya’da yaşanan 6,8 şiddetindeki deprem felaketinin hemen ardından gazeteye açıklamada bulunan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “ Didim Belediyesi olarak her türlü yardıma hazırız” ifade etmişti.
Hafta içi her gün REHBER GAZETESİ sosyal medya hesabımızdan imkanlarımız dahilinde saat 10:00’da SÖZ SİZDE isimli canlı yayın programımızda bu konuyu dile getirerek Aydın’ın ilçelerinden yardım tırlarının yola çıktığını ve bir kısmının da bölgeye ulaştığını duyurduk ve yine sorduk DİDİM BELEDİYESİ bu konuda mesaj yayınlamak dışında ne yaptı ?
Veeee......
Saat 11:30’da Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay sosyal medya hesabından deprem bölgesine yardım için vatandaşlara çağrıda bulundu.
Bu mesaj ile gazeteye verdiği mesaj çelişmiyor mu?
 

Bu yazı 511 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum