YAKIŞMADI BAŞKAN
Kemal ETLEÇ

Kemal ETLEÇ

EDİTÖR

YAKIŞMADI BAŞKAN

19 Temmuz 2019 - 14:04

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Didim'de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
3 Yıl önce FETÖ denen illet tarafından demokrasiye darbe vurulmak istenirken 251 can hayatını kaybetti. Siyasi boyutu tartışılmaya devam bu elim gün 3 yıldır çeşitli etkinlikler ile anılıyor.
Didim'de etkinlikler şehitlerin kabir ziyaretleri ve Kur-an tilaveti ile başladı.  Şehitler anısına Polis Eğitim Merkezi bahçesinde oluşturulan hatıra ormanına ağaç dikilmesi ile devam etti.
Bu etkinliklerin ardından Merkez Camii önünden  Didim Kent Meydanına ellerinde Türk Bayrakları eşliğinde sloganlar ile yürüyen vatandaşlarımız takdir topladı. Kent Meydanında okunan Kur-an, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın sonrasında İlçe Kaymakamımız Mehmet Türköz günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı.
Diyeceksiniz ki bu köşe yazısı mı? Yoksa haber mi? Konu bundan sonra başlıyor.
Kent Meydanında toplanan insan sayısı 500 civarıydı. Çoğunluğunu protokol ve memurlardan oluşan kitle soru işaretleri oluşturdu.
"15 Temmuz Milli Birlik ve Mücadele Günü" olarak belirlenen bu günde katılımın bu kadar az olma sebebi neydi ?
YAKIŞMADI BAŞKAN
Son yerel seçimlerde 19-20 bin bandı oy alarak başarı elde ettiğini iddia eden CUMHUR İTTİFAKI  parti temsilcileri, parti üyelerine etkinliği yeterince duyuramadılar mı? Yoksa kendi parti teşkilatlarında etkilerimi kalmadı?
AK PARTİ İlçe Başkanı Maşallah Subaşı 10 bin civarı üyesi bulunan ilçe teşkilatının %10'unu böyle bir günde meydana gelmeye neden ikna edememiştir?
YAKIŞMADI BAŞKAN
MHP İlçe başkanı Fikret Alkaya son yerel seçimde bu kadar yüksek oy alınmasında MHP seçmenin etkin olduğunu iddia ederken Ülkü Ocakları dışında üyelerini neden alana getirememiştir?
YAKIŞMADI BAŞKAN
Şimdi gelelim 15 Temmuz Milli Birlik ve Mücadele Günün'de Sayın AK PARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Atatürk Havalimanında yaptığı konuşmaya;
1 şerh ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşma günün anlamına uygundu diyeceğim.
Atatürk Havalimanında yapılan konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söyledikleri ile toplanan kalabalığa yuhalatması "Milli Birlik ve Mücadele Günü"ne yakışmadı. Kutuplaştırıcı usluptan uzak bütünleştirici, siyasetten uzak bir konuşma olmasını beklerdim açıkçası...
YAKIŞMADI BAŞKAN
Didim Kent Meydanında canlı yayınlanan Cumhurbaşkanın konuşması esnasında CHP Genel Başkanını eleştiren kısmında CHP'li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın alanı terk edip tepkisini göstermesini beklerdim. Ama yapmadı. Diyeceksiniz ki yapamazdı. Ama tepki gösteren CHP'li başkanlar oldu.
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz CHP Genel Başkanının eleştirildiği konuşma esnasında alanı terk ederek tepkilerini gösterdiler.  

Bu yazı 1154 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum