ÖZLEM AĞIRMAN

ÖZLEM AĞIRMAN

Özlem Ağırman

CHP'YE GENEL MERKEZİNE TARİHSEL UYARI

29 Ağustos 2018 - 01:46

"CHP’yi boykot sonunda Erdoğan/ AKP iktidarının yerel seçimlerde elde edeceği büyük başarı, sadece Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’yi değil, zaten rafa kaldırılmış olan Demokratik Rejim’in yeniden kurulma umutlarını da zedeleyecektir!" Emre Kongar

"CHP ye oy vermeyeceğim" veya "Sandığa Gitmeyeceğim" diyenler halka ve CHP ye yıllardır bağlılık gösteren yurtsever insanlar, bu vatandaşlarımız hakkında kimse şüphe uyandırmamalı. Bu seçmenler bu kez bir şeyi göze alıyorlar, demokrasi talep ediyorlar, açıklık ve bilgi talep ediyorlar. Gerekirse CHP nin elindeki kazanılmış belediyelerin gidebileceğini de görüyorlar ama direniyorlar, Bu gerçeği bizim gördüğümüz kadarıyla genel merkez umursamıyor.

Onlar için garanti yerleri yeniden kazanacak kadar bir oy bile yeterli olacak görünüyor, içe kapalı bir politikaya benzedi 24 Haziran seçimleri sonrası, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu sahada değil, TV Lerde değil, görüşleri de belli değil. Genel merkez yönetimi de ortada yok, bütün siyaset MYK kararlarının açıklanması olarak görülüyor.

Oysa biz halkı neyin çevresinde toplamalıyız? Buna hepimiz cevap verelim. İlkeler ve doğru siyaset çevresinde halkı toplayabiliriz. Ak Partiden veya MHP den aşırma yöntemlerle günü kurtarmak, yerel seçime bir gün daha yaklaşırsak itirazlar durulur demek hiç doğru değil. Halkın itirazları özellikle bugün CHP nin elinde tuttuğu belediyelerde yaşayanlarda durulmayacaktır, bedeli ne ise ödenerek genel merkez yönetimi ile hesaplaşmak istiyor insanlar.

CHP yönetimi, ellerinde tuttukları, garanti gördükleri belediyeleri nasılsa kazanırız düşüncesiyle tabandan gelen asıl büyük tepkiyi, dip dalgayı önemsemiyorlar. Onların muhalefet etme dertleri artık neredeyse bitmiş, bundan en büyük zararı CHP ve halk görecek.

Politikalarını anlatacakları argümanlar bile çökmüş, hükümet istifa diyemezler, meclisi topla diyemezler, çünkü kendileri istifa da etmedi, kurultayını da toplamamadı. Siz 24 Hazirandan bu yana CHP yönetimini görüyor musunuz vey seçilen vekilleri? Muhalefet etme durumu ortadan kalktı CHP nin, organları felç oldu. Bu durumdan çıkmanın tek yolu demokratik zemine güvenip kurultayı toplamaktır, bu olmadan CHP yarım akıl yarım beden olarak gidecektir seçimlere. Buna kimsenin hakkı yok.

CHP ile bir gönül bağı kurmadan, bu bağ oluşmadan da oy veren çok sayıda seçmen var. kendilerine uygun parti bulamadıkları için. Verdikleri oy değerlenmiyor, sadece genel merkez yandaşlarını ya vekil yapıyor ya belediye başkanı. Genel Merkezin bunu anlaması gerek.

"CHP ye oy vermeyeceğim." diyen seçmenleri sadece sosyal medyada organize olduklarını, bunlara Ak Partili ve Sağ seçmenin de katıldığı düşüncesi yanlış olmasa da eksiktir. Bu tarz trolleme bu dalganın çok küçük kısmıdır, asıl gövde, genel başkanın kurultaydan kaçmasına tepkidir.

Uyarıyoruz....

Genel merkezin yapması gereken gözlemleri yapıyoruz, bir çok seçimde partinize oy vermiş ama gerçekte partiliniz olmayan büyük bir halk kesimini kırıyor, geri bildirim yapmıyor ve kaale almıyorsanız artık sizinle işi bitme noktasına gelmiştir. Durum çok fena.

Genel Merkezin torbadan çıkaracağı yandaş ve ahbap çavuş adayların arkasında duramayız, halk da durmayacaktır, bu kafalarla da yerel seçimler kazanılmaz. Sorumluluğa ortak değiliz, kayıtsız şartsız şekilde kurultay toplanmazsa meşruiyetini kaybeden genel merkez CHP yi seçime götürmekte, sandıktan çıkmakta zorlanır.

Kimse “Birlik ve tek yumruk olalım, yerel seçimlerden sonra bakarız” gibi cümlelerle direnenleri geri döndüremez .2019 Mart a kadar çok var, önce kurultay, Genel Başkan meşruluğunu kazanmalı, sonra adaylar tüm üyelerin katılımı ile seçilmeli. Ekim e kadar adayları açıklayacağız diyorlar, yangından mal kaçırıyorlar sanki. Bu olmaz.

CHP ye bugüne kadar oy vermiş ama bugün "Oy vermeyeceğim." veya "Sandığa gitmeyeceğim" diyen, gerçekte CHP li olmayanlara kızıp vay efendim belediyeleri Ak Partiye teslim edeceksiniz demek yerine genel merkeze, bu küskünleri neden itip kakıyor, dinlemiyorsunuz diye sormak gerek.

Ön seçim yapmayacaklar, gene alavere dalavere, her yöntem kullanılacakmış, kazanmanın hiç mümkün olmadığı yerlerde ön seçim, kazanma garanti yerlerde yandaşı aday gösterecekler. Vekil seçimlerinde aynen bunu yaptılar. Bu kabul edilemez, bu tarz adayların ardında bir kez daha ifade ediyoruz ki durmayacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum