Salih DEMİR

Salih DEMİR

SALİH DEMİR
999

ALPASLAN TÜRKEŞ CADDESİ

21 Ocak 2021 - 00:32

Birkaç şeye şaşırıyorum açıkçası.

Birincisi yoksulların yoksullaştıkça, onları yoksullaştıran sisteme ve siyasi partilere yakınlaşması. İkincisi ise şiddetten zarar görenlerin şiddet kullananların yanında yer alması, kendilerini onlarla özdeşleştirmesi.Didim’de ise daha çok şeye şaşırıyorum.Birincisi CHP’den meclis üyesi seçilenlerin, daha çok da Alevi kökenli meclis üyelerinin, Kahramanmaraş,   Sivas ,Çorum katliamlarını unutup MHP kökenli, adı eskiden kirli işlere karışmış ama CHP tarafından baş tacı edilmiş   efendilerinin, nazikane isteklerine uyup  Didim’de bir caddeye Alpaslan Türkeş adının verilmesi için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne teklif hazırlamada gösterdikleri cansiperhanelik.Sözünü ettiğim meclis üyelerinin CHP’ye, bağrından çıktıkları kesimlere, Didim’e, ülkemize  ihanet içindeki tutumlarından  ötürü kendilerinde sokakta gezecek yüz bulmalarına daha önce olsa şaşırır, dudaklarım uçuklardı…Açıkça söylemek gerekirse bu konudaki duygum değişikliğe uğradı. Artık şaşırmıyorum çünkü tiksintiye dönüştü. Sorsanız “biz karşıydık ama  şöyle oldu böyle oldu” diyecekler… 

CHP Didim İlçe başkanı (fukaranın haberide yoktur,caddenin neresi olduğunu bildiğini de sanmam ) da kim bilir sorsanız “biz karşıydık ama şöye oldu böyle oldu ” diyecek olan  meclis üyelerini arkasında bulamayacağı için  iki satırlık bir açıklama yapamadı. Ya da başka bir hesabı vardı…

Diyeceğim Didim Belediyesinden Aydın Büyükşehir Belediyesine öneri blok oylarla gidiyor, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde de öneri oy çokluğuyla değil, oy birliğiyle kabul ediliyor...Böylece Didim’de bir caddenin adı Alpaslan Türkeş Caddesi oluyor…Güya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li, Didim’inki de 2 dönemdir transfer edilmiş olsa da  CHP’’li ...Güya Aydın CHP il başkanı Alevi, Didim CHP İlçe başkanı Alevi.

Bitmedii;

Daha önce CHP otobüsünü taşlayan tarama özürlü il yöneticimiz ve DSP ' ye para ile sıra satın alan CHP 'nin açılımını bilmeyen il yöneticileri yarın olaya el koyar mutlaka (!)

Adamlardaki ne yüz ama değil mi?

Buralarda neler alınıp satıldığı hakkında hiçbirimizin bir bilgisi yok.Nelerin döndüğünü, kimlerin gırtlağına kadar hangi kirli işlere bulaştığı Allaha ayan, bize karanlık. 

Ama bir gün  arşivlere ulaşılır ve alçaklığın tarihi yazılır… Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

Şaşırdığım bir şey daha itiraf etmesem olmaz: Didim’in kanaat önderleri, demokratları, sosyal demokratları, devrimcileri, onurlu insanları, iyi kadınları, iyi erkekleri, iyi gençleri neden susarlar? Didim’de insanlığın insanlıktan düşmesine göz yumulursa ülkenin barışından, istikrarından Didim’in payına ne düşer…Acı çekiyorum açıkçası. 

Düşünsenize yer altı dünyasıyla işbirliği içindeki  bir partinin eski genel başkanının adı, nüfusunun  %80’i demokrat, çağdaş, insani değerlere sahip bir ilçenin caddelerinden birine ad oluyor…CHP’ler eliyle üstelik. 

Belki de Kılıçdaroğlu’nu bir daha tokatlamasınlar, linç etmeye kalkmasınlar diye…Belki de Kılıçdaroğlu’na yer altı dünyasının reislerinden tehdit  gelemesin diye…MHP’nin şimdiki liderinin gazetecileri, siyasileri dövdürdükten sonra “eğer MHP’yi bu olaylara karıştırırsanız ayaklarınızı kırdırırım” demesinin önüne geçmek için…Bütün bu ürkünç ve utanç olaylara karşı Didim’de kalarak mücadele edeceğiz şüphesiz. İşimiz ne kadar da zor.Diyeceğim şudur:  Didim’in aydınları, demokratları, solcuları, iyi insanları geleceğinize sahip çıkın…Didim’e sahip çıkın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum