ÇUKUR ÖTESİ
Salih DEMİR

Salih DEMİR

SALİH DEMİR

 ÇUKUR ÖTESİ

16 Şubat 2020 - 18:06

Yıllar yıllar önceydi .Diyecek bir lafımız kalmadığında imdada yetişen ‘’ çukur ‘’ tam olmasa da  bizim derdimize tercüman oldu.

 

Alçaklık, Ahlaksızlık, ahlaksızlık yapanlara bir tür kurnazlık gibi görünür.

Böyleleri de ahlaklı insanları aptal sanır. Bu yazımda bizim toplumun çoğunluğu ahlaksızlardan  mı, yoksa ahlaklı insanlardan mı oluşuyor bunu tartışmak niyetinde değilim .

Ama şundan eminim. Dünya kötüler, yani ahlaksızlar, iki yüzlüler yüzünden tehlikeli değildir. Bana kalırsa. Onların karşısında ses çıkarmayan, itiraz etmeyen, onların ahlaksızlarına, kötülüklerine göz yuman, onlar insanlık ve ahlaki değerlere zarar verirken rahatsız olamayan, insanlığın geleceğini  karartan tutumlarına ‘’ Hayır’’ demeyen ya da ‘’hayır ‘’ demeye çekinen iyiler yüzünden tehlikeli bir yer olmuştur.

Siyasilerin halkı kandırması, koltuğunu kendi çıkarları için kullanması elbette ahlaksızlıktır. Vatana ihanettir hatta kendisine güvenenlerin güvenini kötüye kullanmak alçaklığın çukurudur çukur.

Ne yazık ki her yanımız bu çukurlarla dolu.

Yine aklımda kalan alman bir profesörün hatırasında  Güney Amerika ülkelerinde sık sık meydana gelen darbeleri merak edip, boş bir zamanda oraya gitmesine, incelemelerde bulunup, her evde küçük küçük diktatörlüklerin olduğunu gözlemesine yer vermiş ve bu konuda gözlem ve düşüncelerini şöyle bir yargıya bağlamış ‘’ Çoğu evde bir diktatörlük var, yani ülke küçük küçük diktatörlüklerden oluşuyor, bunun daha büyüğü neden ülkede olmasın ki?

Profesörün sözünü ettiğim hatırasını okuduktan sonra  AKP’ye ne diyeceğim kaldı ,ne soracağım bir şey, ne diye sorgularım ki ‘’ Atı alan Üsküdar’ı geçti ‘’ diyeni 

Çünkü yukarıda yapılanların benzerleri evlerimizde mahallemizde, başkanını seçtiğimiz belediyenin içinde Ele verir talkını misali. Bizim ne belediye başkanımız temiz, ne vekilimiz  (hele vekiller evlere şenlik ) ne ilçe başkanımız ne de buralarda kanaat önderi saydığımız kişiler.

Sadece devlet katında değil, en üst düzey yönetim kademelerinde değil her tarafta çürümüşüz.

Bununla ilgili bir iki örnek meseleyi açıklamaya yeterde artar bile.

CHP’nin sloganlaştırdığı ‘ Hak-hukuk –Adalet söyleminin en küçük birimine kadar müdahale edilerek tepeden tırnağa çiğnendiğini görmemek için kör olmak lazım.

Aydın CHP ‘de İl başkanlığı yapan birisi partiye zarar verdiği hatta partinin paralarını çarçur ettiği gerekçesiyle partiden ilişiği kesilmiştir.

Aaa  bir bakıyorsunuz ki CHP ‘nin Genel Başkan Yardımcılığını yapan Sayın Aydın Milletvekili o adamın düğününde boy boy fotoğraflar 

Yine İlin Belediye başkanının himayesinde olan, kırdığı ceviz kırkı geçen kumpasçılar, kendi partili arkadaşlarına şantaj çeteleri ile iş tutanlar ön kapıdan ihraç edilip arka kapıdan sırtı sıvazlanan daha iyi görevlere getiriliyor.

Daha önce CHP’yi sırtından vurup başka partiye giden orada da CHP aleyhine olmadık ithamlarda bulunan, hatta CHP otobüsünü taşlayan saçsız bir arkadaş nasıl oluyarsa CHP’de il yöneticisi oluyor. Yanına da okey takımından da emlak çetesini de taşıyor.

‘’Dün taşladıkları CHP otobüsünde bugün bize ‘’Türkiye iktidarının mazbatasını taahhüt ediyor.

Daha önce de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Didim’e mitinge gelmesine ‘’ Obama gelse kaç yazar Kılıçdaroğlu ‘’ diyen Kılçık şimdi o taşladığı adamlara iktidar mazbatasını alacaklarını söylüyor.

İşte bunlara hayır demeye çekinen iyiler yüzünden ahlaksızlar yol alıyor.

Ahlaksız kılavuz olursa ne olur ki …. 

Kocamaaan bir hiç !

Sadece koltuk korunur

Yağdanlıklar değişir ama sistem değişmez …

Ama rejim değişir bak.

Ama kimse üstüne almaz.

Birileri kendi koltuğuna bir şey olmasın da ne olursa olsun derdinde 

Tarih CHP için iki önemli kayıt düştü tarihe ‘’ Bu parti Cumhuriyet kurdu 1923 ‘de, yine bu parti AKP’ye muhalefet etmediği için Cumhuriyeti yıktı.

Bu mecliste ballı imkanlardan yararlanan seçilmiş tüm vekiller kurucu partinin bayrağı altında yıkılmaya çanak tutanlar olarak anılacaklardır.

Ama siz yine yeyin efendiler 

Tıksırıncaya kadar yeyin..

Mış gibi demokrasisi ….

Ankara’ya alttakiler yalandan belediye başkanları örgüte müdahale etmeyecek diyor.

Ankara belediye başkanını atıyor. Sandık küflü. Belediye başkanı, ilçe başkanını atıyor. Sandık küflü.

İlçe başkanı gençlik kollarını atıyor, itiraz edenlere sarhoş sarhoş küfür ediyor. Evet küfür ediyor. Kime güvenerek küfür ediyor ‘’Ankara’ya!... 

Ankara diyor ki ben onları seçtim onlarda beni seçecek biz öyle anlaştık. Öyle de anlaşmışlar anlaşmasalar daha dün kendisine küfür eden adamı seçer mi?

Sen beni ben seni, sev beni  seveyim seni

Demokrasi, acil demokrasi 

İstanbul da ikinci adaya göz dağı tek isim ile bir de sandık koyuyorlar.

Aydın’da tek başına bir adam üstelik bu adam çok başarısız tek başarısı itaat etmek.

İtaat et ödülü kap partisi…..

Aslen sosyal demokrat ama AKP diktatör ama AKP ‘de tek adam yönetimi var.

Kargalar bile gülüyor. Yazık ettiniz bu yazık kör-topal birazcık demokrasi vardı, onu da AKP’nin gerisine düşürdünüz.

Haa siz onlardan daha pişkin oldunuz.

Çünkü onlara sizin muhalefetinizden çok memnun…..

Bu yazının ilk bir iki paragrafını isteyen yeniden okuyabilir.

Çukur olmayan bir yer gösterin bana ….

Çukur olmayan bir ilişki 

Yukarıya itiraz etmek boşu boşuna 

AKP tek adam

AKP diktatör

AKP’de Hak-Hukuk-Adalet yok.

Gözümüzdeki çapak da az küçük değil ha! …..


 

Bu yazı 1562 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum