Erol ÖKTENSOY

Erol ÖKTENSOY

090901

18 MART VE

20 Mart 2018 - 09:19

 

Değerli okurlarım, Çanakkale, Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun, Çanakkale, gelişmiş, medeni ülkelerce Türk Milleti’nin boğulmak istenmesine karşı yeniden dirilişini anlatan bir abidedir. Çanakkale bir destandır. Çanakkale, geçilmez bir boğazın yalnız adı değildir. Türk Milleti’nin bağımsızlığının sembol adıdır. Çanakkale, Ulu Önder Mustafa ATATÜRK anılmadan anlatılamaz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Çanakkale’yi geçilmez yapan bir ölüm kalım savaşının kahramanıdır. Çanakkale, Türk insanının barutla, yoklukla, kıtlıkla, sabırla, medeniyetle, gelişmişlikle mücadelesinin bir destanıdır. Yoklukla, yoksullukla mücadele eden Türk Milleti’ne inanmış bir değer olan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK KOMUTASINDA, Emperyalizme karşı dişe diş mücadelesinin adıdır Çanakkale. İşgal kuvvetlerinin modern silahlarına karşı menzili kısa, ilkel silah ve toplarıyla, yüreklerindeki iman ve inançla karşı koymanın gururunu bizlere yaşatmıştır. İman dolu göğüsleriyle kadın erkek çoluk çocuk modern silahlara karşı sinesini siper ederek Çanakkale Boğazını geçilmez kılmışlardır. Binlerce kefensiz yatan ayrım yapmadan koyun koyuna Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmanın hazını yüreklerimizde hissetmek ne muazzam bir histir. Haydi, yavrum haydi git, Ya gazi ol ya şehit” diyen iman dolu analarımızın Vatan Sevgisinin ne olduğunu dünyaya göstermiştir. Ne mutlu o analara o babalara. Özgürlük değerinin her şeyin üzerinde olduğunun bir nişanesidir. Bu gün bakıyoruz Canım Vatanı bize armağan eden ATATÜRK ve silah arkadaşlarının, yine ATATÜRK tarafından kurulan DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI mensuplarınca bu kutlu günde Atatürk’ü anmamaları ve bir Fatiha okumamalarının da ibretle ve nefretle kınıyorum,

Değerli okurlarım, Sahipsiz olan memleket batmaya, mahkûmdur. Sen sahip olursan bu vatan asla batmayacaktır, Şair Akif “Dolaş da yırtıcı aslan kesil, be hey miskin / Niçin yatıp kötürüm tilki olmak istersin?/Elin, kolun tutuyorken çalış, kazanmaya bak / Ki artığınla geçinsin senin de bir yatalak” diyerek çalışmayı çok çalışmayı öğütlemiştir.

Devamın da “ Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,/ Bir hilâl uğruna, ya Rab ne güneşler batıyor./Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,/ Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.” mısralarıyla vatanın, vatan toprağının ne kadar değerli olduğu gerçeğini haykırmıştır.

Değerli Türk Milleti,18 Mart Çanakkale ve Şehitler Haftası, Türk Milleti’nin uyanışı ve üzerindeki gaflet uykusundan uyanmasıdır. Başta M. Kemal ATATÜRK ve Şair M. Akif, olmak üzere bu toprakları, kanları ve canları pahasına bizlere VATAN yapan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânları Cennet, ruhları şad olsun.

Değerli okurlarım.18.Mart Çanakkale Zaferini kutlamak bir tek çelenk koymayla anılmaz. Halen yaşayan muharip Gazilerimizin gönlünü alma, onlara gerekli değeri verdiğimizi hissetmeleri için yapılacak o kadar çok şey var ki, siyasi partiler bir kısmını şunun şehidi bunun şehidi diye ayrım yapmaları kanları ile sulanmış vatan toprağına yapılmış en büyük ihanettir. Bu vesileyle 18. Mart günü muharip gazilerimizi anmamıza ve tanışmamıza vesile olan bu kahraman muharip gazilerimize akşam yemeği veren Sn. Ulvi Görener ve Nazan Görener çiftine teşekkür etmeği bir borç olarak algıladığımdan, en derin şükran ve teşekkürlerimi sunarım. İyiki varsınız. İyiki bu kadar duyarlısınız.

Satırlarıma son verirken sağlıklı kalın sağ kalın. Hoşça kalın. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

A.EROL ÖKTENSOY

YORUMLAR

  • 0 Yorum