iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

zeugmadizayn@gmail.com

FİKRİMİN İNCE GÜLÜ

19 Kasım 2020 - 00:53 - Güncelleme: 21 Mart 2021 - 18:16

Uzun zamandır yazmıyorum, kafam yeterince dolunca da yazma gereği duyuyorum, neden mi?

İşimiz icabı sürekli dışarıda alanlarda ve sohbetlerdeyiz. Her kesimle ve herkesle sohbet ediyoruz, dinliyoruz, çay bahane oluyor bazende kahve sohbeti koyulaştırıyor, yine işimiz gereği sohbetlerden haber çıkartabiliyoruz.

1 ay önce Çalışan Gazeteciler Derneğine bağlı gazeteler  ve gazeteciler ile yaptığımız toplantıda Didim ile ilgili toplumsal konulara hep birlikte vurgu yapmaya karar verdik.  Her hafta bir sorunu gazetelere taşıyarak gündem yaratmaya başladık. Herkes Didim’in ortak eksiklerini iyi biliyor, anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.(Hastane,Otogar,Kültür Merkezi v.b) gibi.

Bizler gündeme taşıdıkça tepkilerde, cevaplarda gecikmiyor tabiki... Ama anladım ki sorun içerde imiş. Tüm sözler verilen vaatler siyasete dayanıyor. Tabiki yerine getirenlerde siyasetciler oluyor yada olması gerek mi? Siyasi partilerdeki içsel karışıklıklar, kavgalar, çekişmeler biterse belki sıra hizmet vermeye gelebilir.

’’ Çalışan kişi kavga etmeye ve dedikodu yapmaya fırsat bulamaz’’ diye bir söz duymuştum.

  Hasan, Hüseyin’i beğenmez, Ali, Veli’yi istemez, Ayşe Fatma’yı çekemez. (isimler sadece benzetme bunlara takılmayın)  bunların hepsi Başkanı beğenmez, kuyusunu kazmaya kalkar, eeee peki sıra Didim’e ne zaman gelecek?  Herkes iki yüzlü riyakar olmuş kimse kusura bakmasın, bugün yanımda sövdüğün adamla akşam masada oturup sosyal medyadanda canım cicim diye foto atıyorsan benim sana güvenmemi bekleme arkadaş, benim gördüğümü sana oy veren vadandaşda görüyor. İşin aslı Didim menfaatçilerin ve yalakaların kurbanı oluyor, bizler arada susuyoruz yazmıyoruz diye bizi magazin gazeteleri diye yaftalıyanlara da sözüm olacak, bizler korktuğumuzdan yada yalakalığımızdan yazmıyor değiliz, sadece arada bir durup seyrediyoruz ve bekliyoruz bunuda bilesiniz.

‘’Hiç bozulmayan ortaklık suç ortaklığıdır’’ bu sözü çok seviyorum ve herkese de bu gözle bakıyorum, izliyorum yada sizin değiminizle ‘’ salağa yatıyorum’’ ama unutmuyorum, ne bana  söylenen sözleri, nede bana ayrı diğerine ayrı konuşanları.

Didim’in sorunlarını sormaya ve üstüne düşmeye devam edeceğiz. Hastane gündemini takip ediyoruz, Özlem hanımın otogar sözünü takipteyiz, Belediye Başkanının Kültür Merkezi ve Anfi Tiyatro sözünü takip ediyoruz , ve gerekirse tüm sosyal medyadan da bunları yazacağız. Taki sonuç alınana kadar, neden mi? Yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz siyasete, peki bende soruyorum o zaman

Neden seçim vaatlerinde verilen sözler tutulmuyor orada kalıyor?

Seçimi biz kazansaydık hizmet gelirdi diyenler neden önce hizmet edip oy kazanmayı düşünmüyor?

Seçimi kazananlar neden halen geçmiş ile kavga edip gelecek için yatırım yapmıyorlar, borçları bahane edip projeler konusunda adım atımazken toplantılarda paramız  var çok şükür demek nedir?

Didim de seçilen sayın Meclis üyeleri neden toplantıdan toplantıya sadece el kaldırmak için belediye ye gelir proje veya gündem oluşturmazlar?

Neden Aydın'ın  sayın 8 Milletvekilleri Didim’i ziyaret etmez ve yatırım konusunda bir olmazlar?

Bunlar benim küçük aklıma takılanlar dahası da var ama sırasıda var.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum