HİÇ BOZULMAYAN ORTAKLIK SUÇ ORTAKLIĞIDIR.
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

HİÇ BOZULMAYAN ORTAKLIK SUÇ ORTAKLIĞIDIR.

26 Kasım 2018 - 10:43

Bu sözü duyduğumda ilk önce bir anlam veremedim, ama şimdilerde sık sık dile getiriyorum, çok doğru, iş ortaklığı, kader ortaklığı, evlilik ortaklığı gibi bir sürü ortaklıklara girilebilir ve bir şekilde bu ortaklıklar bitebilir ama suç ortaklığı asla bitmez. Şöyle bir etrafıma bakıyorum da gezdiğim, dolaştığım, sohbet ettiğim herkes sürekli birilerini ya şikayet ediyor yada suçluyor, heleki bunlar bir de siyaset yapınca bu daha da yaygın hale geliyor. Didim giderek nufusun çoğaldığı bir ilçe ama yinede herkes birbirini tanıyor, ya ticaret  yapıyor, ya kapı komşusu, yada yakın arkadaş, dolayısıylada birbirlerinin içini biliyorlar.

 
Gelelim siyasetteki ortaklıklara, şimdi partilerdeki aday adaylarına ve meclis üyesi adaylarına bir  bakalım, isim vermeye gerek duymadan tüm adayların profiline bakacak olursak, mütahitler, avukatlar, emlakçılar, mühendisler,mimarlar, iş adamları ve partinin içinden gelenler. Hani diyoruz ya Didim'in sorunları aynı, işte bunların vaatleride aynı, hepsinin öncesine bakarsanız birbirleriyle zamanında iş yapanlar bile var dolayısıyla amaçlarda ortak. Tek ortak olamadıkları şey, evinde oturan, etliye sütlüye karışmayan, sadece seçimden seçime evine ziyarette bulunulan vatandaştır. Çünkü onların ne olursa olsun inandığı ve ona sadık kalan düşünceleri vardır ve bu değiştirilemez. Esnafı desen onların hali daha zor, neden mi ? Onlar bu seçim sürecinde nasıl para kazanabilirim derdine düşmüştür, işi zordur, geçim derdi sarmıştır, yarınının garantisi yoktur. Bu duygularla her sabah dükkanını açar ve bekler, aday adayları dolaşır ziyaret eder, geçim derdindeki esnaf müşteri derdindeyken birde onlar gelir otur allah otur, kovamazda ne yapsın o anda seni dinlermi ? Sen nedesen boş ona, ona kesin sonuçlarla gitmek zorundasın, esnafın zamnını çalmaktansa güvenini kazanmalısın.

Dedik ya ortaklık! 
Adaylar dolaşıyor, kendini anlatıyor bir yandan da diğer adayları yerden yere vuruyor, tabiki takip edenlerde var, bu sefer soruyor eee zamanında sen onunla çalışmıyormuydun ? diye.  Hemen yanıt gecikmiyor tabiki '' e ben onun iç yüzünü biliyordum ama diyemiyordum'' yada ''ben onun böyle biri olduğunu bilmiyordum'' bak bak zamanında çalışırken iyi ama karşına aday olunca kötü öyle mi ? Bu şekilde hiç bir yere gelemezsiniz. Şu anki yaşadığımız koşullarda çevremize baktığımızda halkımızda siyasetçilere güveninin kalmadığını düşünüyorum, çünkü onların sesine kulak asılmıyor, şimdi diyeceksiniz ki nasıl dinlemiyoruz, soruyoruz işte, onlarda cevabını sandıkta versin.
 Haaa şimdi ozaman bir daha düşünelim, halk ben şu kişiyi istiyorum diyince yapılıyor mu ?

Hayır tabikide , yukarıda dönen dolaplardan halkın haberi var mı ?

Yok tabikide, genel merkezler şu aday olacak diyor mu ? Diyor tabikide, peki halkımızıda onu desteklemeye zorluyor mu ?

Zorluyor tabikide, üstüne üstün birde desteklemezsen ihraç olursun diyor mu ? Diyor tabikide.
Peki bende soruyorum o zaman bu sayın vekillerimiz bu ilçelerimizi neden sık ziyaret etmezler? 
Neden aday adaylarını ilçelere sormazlar? 
Neden halkın istediği değil de pazarlıklar sonucunda, çıkar amaçlı adaylar gösterilir?

Yoksa bu da bir suç ortaklığımı ? 
Dedik ya herkes herkesin herşeyini biliyor ama kimse bir şey bilmiyor nedense.

Sonuç olarak yine aynı yere geliyoruz, peki biz ne yazarsak yazalım bu değişecek mi ?

Suç ortaklığı bozulur mu ?

Tabikide bozulmaz, bizde çenemizi, elimizi yorduğumuzla kalırız. Donkişotluk yapmak bize mi kaldı derseniz doğru kalmadı derim, ha kendi yaşadığım ilçeden yola çıkarak belki de birşeyleri değiştirerek başlayabiliriz,belkide birilerinin ders alma zamanı gelmiştir, belkide bunu o suça alet etmeye çalıştığınız halk yapacaktır,
 CEVAP SANDIKTA GİZLİ

Bu yazı 982 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum