KİM KİMİN ARKASINDA !!!!!!!
iLKNUR ETLEÇ

iLKNUR ETLEÇ

KİM KİMİN ARKASINDA !!!!!!!

08 Ekim 2018 - 11:05

KİM KİMİN ARKASINDA???????

Biri bana anlatabilirmi ?

Lafı uzatmaya gerek yok. 4 yıldır Didim Belediyesinde, Başkan göreve geldiği günden beri çıkan haberler, yazılar artık herkesin zihnine kazındı. Gerek tv kanalları, gerekse gazetelerde Didim'in turizmi yerine başkanın yaptıkları ön plana çıkmaya başladı.

Peki bunlara gerek varmıydı ? Bütün bunların yaşanması gereklimiydi ? 
A. Deniz Atabay 2014 seçimlerinde Mümin Kamacı'nın adaylığının elinden alınmasından sonra birden bire ansızın son saatlerde ataması yapılarak hatta Mustafa Bekar'ın deyimiyle:   ''rakı masasında otururken gelen bir telefonla, kim olsun demeleri üzerine Deniz olsun'' kararı ile gelen bir Başkan. Bunları ben değil bizzat Mustafa Bekar'ın kendisi her ortamda dile getirdi, biz onun yalancısıyız. Dolayısıyla partiye yabancı, geçmişte başka partiye üye olduğunu duymuştum. Atabay  turizmci, otelinde kendi halinde olan bir kişi iken  Mümin Kamacı'nın meclis üyesi olmuştu. Kimse kendisini tanımazken birden aday olması, akabinde başkan olması belkide onun da kaldıramayacağı bir yüke neden oldu. İlk zamanlarında başkan olmanın verdiği hırsla çalışmaya başladı. Tabi Mümin Kamacı'nın başka partiden aday olması ve karşılıklı zıtlaşmaların başlaması onu daha da kamçıladı. Hemen yıkımlara başladı. Düzenlemeler Altınkum'dan başladı.   Hatta yıkımın birinde, işçilerden birinin üzerine düşen duvar neticesinde hayatını kaybetti. Daha sonra tapınak tarafında düzenlemelere başladı, yol üstündeki çiçeklikleri toplattı, dükkanları kapatmaya varan davranışlar, yapımı devam eden kültür merkezinin durdurulması, yapılmaması gereken yolların sökülüp yeniden  yapılması vb. 

Neyse bizler alıştık artık, yeni başkan, yeni kazılar. Dedik ki adam birşeyler yapmaya çalışıyor, fakat bütün başkanların başına gelen şey malesef onunda başına geldi. Ekibi yada meclis üyeleri, yani başkan kendi kurduğu (yada biz öyle sanıyoruz)ekibin kurbanı oldu. Mümin Kamacı'dan kalan yerleri bozmaya kalkan bir ekip, bundan sonra karşılıklı restleşmeler başladı. Atabay doğal olarak herkeste bir antipati oluşturdu, halk sürekli başkandan şikayet eder oldu neden ? 
Çünkü Belediyeye giden vatandaş Mümin Kamacı zamanında hiç karşı konulmaksızın makama girip başkanla görüşebiliyordu. Bunlar bitti. 
Atabay esnafı dolaşmaktansa makamında oturmayı tercih etti, kendince, hani diyor ya ''kimseye boyun eğmedim'' ama yanılıyor, halka boyun eymesi gerektiğini, halka dokunması gerektiğini, onu o makama halkın getirdiğini unutmuş olacak ki dik başlılığı onu düşman edinmeye teslim etti. 

Gelelim Belediyecilik kısmına.... 
Girdiğimiz Meclis toplantılarında, haftalık basın toplantılarında (artık yok!!)anladığımız ve duyduğumuz tek konu yollar ve imar- iskan konuları. Yapılan yollar, döşenen parkeler, sürekli anlatılıyor, peki Didim de herşey yolunda mı ? Biz bu soruları bir türlü soramadık, sorduk, cevap alamadık, hatta suçlandık. Yılmadık, yazarak gazetemizden sorduk ama mahkemelik olduk, sonuç mahkeme her seferinde bizi haklı buldu. Neyse bu başka bir konu..... 
Şimdi asıl konu Didim artık sosyal medyadan ve tv kanallarından tüm Türkiye'ye tanıtılmış oldu. Yapılan gereksiz festivaller, gereksiz konserler ve gereksiz bilboardlar bile buna engel olamadı. Seçim öncesi verilen meclis kararıyla iş adamının yaptığı ikiz kuleleri, göreve gelir gelmez durdurmak ve yıkmaya çalışmakla fitili ateşledi. Yeni meclisi yok sayarak, kendi aldığı kararla böyle bir şeye kalkışması karşılıklı çatışmalara yol açtı. Evlerin, iş yerlerinin kurşunlanması, mesajlarla tehtitler, belediye önünde yapılan eylemler, kısacası hukuk ayrı işledi, kişiler ayrı işledi. 4 senedir bu tarafların çatışması Didim'lileri artık bıktırmış durumda.
Oysa ki Başkan Atabay'ın seçim sürecinde yayınladığı 32 projesi vardı. 
Bunlar olabilirliği olan projerlerdi belki ama 4 yıldır yapılamadı, neden ?

Mezarlık duvarı, seracılık, kreş ve parke taşları, sadece bunlar yapıldı , peki gerisi nerede ?Neden yapılamadı ?

Neden bunları tv lerde göremedik ? 

Son 1 yıldır Belediye Başkanı'nın Belediye de erki kalmadığını, kimseye yaptırım  uygulayamadığını, söz geçiremediğini  bariz görür olduk. Artık Başkan yok hükmünde olup belediye içinde bölünmeler, çatışmalar, kavgalar yaşandığını duyuyoruz, görüyoruz. Kendisinin de bu durumun farkında olduğunu ve rahatsız olduğunun da farkındayız. Düşünsenize başkansınız ama karar veremiyorsunuz, emir veremiyorsunuz, dedikleriniz yapılmıyor, hatta siz bile yanınızdakilerin aldığı kararların sonuçlarını yaşamak zorunda kalıyorsunuz, ne kadar vahim bir durum.
 
Gelelim yerel seçimlere, çıkan aday adaylarına soruyoruz, neden bu kadar aday çıkıyor, buradaki boşluk  yada bolluk nereden geliyor diye ? 
Ya şu andaki başkanın başarısızlığı, yada koltuk sevdası, öyle ya parası olan aday oluyor. Genel Merkez de buna yol açıyor, giden her aday adaylarına ''gidin çalışın'' diye mavi boncuk dağıtıyor. Her giden aday adayı Genel Merkeze şu anki başkanı şikayetle gidiyor, bir umutla dönüyor. 
Gelelim yine malum konuya son Nehirsan haciz durumundan dolayı başkan yine sahalara döndü. Belediyenin araçlarına, makam koltuğuna varan 1.5 milyonluk haciz davası. Yine burada başkanın hataları ön plana çıkıyor, kendi deyimiyle: "aslında çoktan taksite böler öderdim ama bilerek ödemiyorum, bunlar çakal sürüsü, imar affından yararlanıyor birde para mı istiyor, bunların amacı şov yapmak '' dedi. (Bu cümleden bir gün sonra belediye avukatı hacz edilen 108 aracın kasko bedellerini belirten bir dilekçeye belediye başkanının taksitlendirme hakkının da bulunduğunu eklemeyi unutmamış) 
Ama unuttuğu birşey var, ulusal gazetelere ve tv'lerde yine Didim yerle bir edildi. Baktı olmadı CHP  İlçe Başkanlığında  açıklama yaparak madur başkanı oynadı. Ama yine hata yaptığının farkında değil, madem madursun sayın başkan neden orada halka dert yanarken, arada adaylık açıklamasını da yapıyorsun. Bir başka toplantıda bunu dile getirseydin olmazmıydı ?
Gelelim sayın STK lara,  yapılan açıklamada imardan doğan kanuna aykırı yapılan ikiz kulelerin orada bulunmasından doğan rahatsızlık neticesinde başkanın arkasında durma kararı alırken bende nacizane hatırlatmak isterim, bu binalar 12 katlı,

o kadar kat çıkana kadar nerdeydiniz ?

Peki bu açıklamarı yaparken geçen zaman içerisinde nerelerdeydiniz ?

4 yıldır bu mahkemeler sürerken nerelerdeydiniz ?

Didim tv kanallarında yerle bir olurken nerelerdeydiniz ?
Yerel seçimler sonucunda belki de Belediye Başkanı değişecek, yerine başka biri gelecek, önemli olan bundan sonra neler yapilabileceği , nasıl düzeltilebileceği olmalıdır.

Seçimlerde Ak Parti gelirse hizmet gelecek gözü ile bakılıyor, Chp Didim'de çoğunlukta iken, yanlış bir adım atarak, yanlış seçim yaparak, yanlış aday göstererek buna sebep olabilir. 
Bu yüzden KİM KİMİN ARKASINDA BİRKEZ DAHA DÜŞÜNÜN derim.

Bu yazı 1242 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum