BEN O ESKİ CHP Yİ ÖZLEDİM.
YUSUF BİLDİRİCİ

YUSUF BİLDİRİCİ

BEN O ESKİ CHP Yİ ÖZLEDİM.

10 Ağustos 2018 - 12:13

Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşı Türkiye’nin ilk Başbakanı İsmet İnönü ve Karaoğlan lakaplı Bülent Ecevit dönemini özledim.
İnönü ile Lozan'ı, Ecevit ile Kıbrıs’ı kazandığımız o eski CHP yi özledim.
Yıl 1982 idi CHP'ye üye olmak için Karşıyaka ilçe binasına gittiğimde üyelik kaydım yapılmadan dışarı çıkmıştım, çok üzgündüm..
Neden mi!..
Partiye üye olabilmem için benden 2 referans istenmişti.. İyi bir rastlantı olmuştu mahalleden 2 tanıdık partili abileri gördüm derdimi anlattım hemen beni yanlarına alarak tekrar parti binasına girdik, üyelik kaydım yapıldı. Yakama Altok rozetini takınca CHP li olmuştum olmasına ama iki yıl partide önemli görevler verilmiyordu. En önemlisi seçimlerde sandık görevi verilmiyordu çünkü partili olduğumuz zaman verilecekti. Partili olabilmek için partiye olan bağlılığın kanıtlanmış olmalıydı. Daha sonra partime olan bağlılığım kanıtlandıktan sonra parti kimligi verilmişti her türlü seçim çalışmalarında görev almaya başladım. Çünkü ben partili idim artık.. Eee şimdi ben o eski CHP yi özledim.. Sevgi vardı, saygı vardı.. Partiye yeni gelenler eskileri takip eder onlara saygı duyarlardı. İşte ben o eski CHP yi özledim.
Ya şimdi ise: İşte Y CHP
Ne saygı kaldı nede sevgi nede liyakat durum çok vahim..
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel Başkan olması ile CHP vizyonunu ve misyonunu hepten kaybetti. Hem CHP hemde CHP li dışlanır hale geldi. 9 seçim kaybetmiş bir genel Başkan değişime karşı olup koltuğa yapışması içler acısı bir durum. Öte yandan imza veren delegenin imzasını geri çekmesine ne dersiniz?.. Bir genel Başkan koltukta kalması için partide delege ağı örmesi bir delegenin ülke menfaatlerini göz ardı ederek kendi menfaat çıkarını gözetmesi helede Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP sini ne hale getirdiklerinin bir göstergesidir bu yapılanlar.
İşte ben o eski CHP yi özledim.
Genel Başkanı koltuğunu korumak için delege pazarlığı yapıyorsa, Delegesi kendi çıkarları için oyunu geri çekiyorsa böyle bir partiye halk nasıl güvenip oy verir. Daha dün partiye gelen, hiçbir bedel ödemeden, hiçbir emek vermeden bırakın sandık görevini meclis üyesi, Belediye Başkanı, milletvekili vs partinin en üst kademelerinde yer alma imkanlarına sahip olabiliyorlar. Peki, bedel ödeyenler yıllarını verenler hep harcanıp gidiyorlar. Böyle bir durumda bu partinin iktidar olma şansı var mı?..
Değişim yani ( fabrika ayarları) na geri dönmek için imza verip geri çekmek, 9 seçim kaybetmiş bir genel Başkan hala koltuk savaşı veriyorsa, kurultay israrini surduren delegeler disipline verilmesi düşünülüyorsa bu benim inandığım güvendigim rozetini yakamda onurla taktığım benim partim mi bu?
İşte ben o eski CHP yi özledim.

Şimdi tüm bu olup bitenlerden sonra bazı kendini CHP li sanan dostlarında Kılıçdaroğlu'nu koruma mantığı içerisinde olduklarını görüp üzülüyorum.
16 yıldır ülkenin geldiği hale bakarmısınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurucusu olduğu parti ve bize emanet ettiği Cumhuriyet ne hale geldi. Şimdi ben ve benim gibi düşünenlerin değişim ile tekrardan o eski CHP mize ve Cumhuriyetimize sahip olabilmek için mücadele ederken, genel Başkan ve delegeler koskoca CHP yi ne hale getirdiler..
Yazıklar olsun!
Ben o eski CHP yi özledim.
Gazeteci Yusuf Bildirici

Bu yazı 1222 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum