Levent İLTER

Levent İLTER

konuk
111

FİYASKO DOLU 2,5 YIL

21 Aralık 2016 - 12:50


16 Aralık akşamı Beyaz TV’deki ''DİNAMİT'' adlı programda CHP ve CHP'li belediyelerin durumu masaya yatırıldı. Bundan aslan payını Didim aldı. Bizi ilgilendiren kısmı da burası.
Programda resmen Didim dinamitlendi.
Katılımcılardan birinin program sonuna doğru ne yazık ki ‘’Vallahi Didim’de boğuldum, bir daha da Didim’e gitmem’’ demesi kaldı hafızalarda.
Telefonla programa bağlanan CHP’li Belediye Başkanı Sn.Deniz Atabay, FETÖ operasyonları kapsamında tutuklu bulunan Erkan Kararslan’ın şirketlerine danışmanlık hizmeti ihale ettiğini kabul ederek Erkan Karaarslan’ı 2014 yılında CHP Genel Başkanının da katıldığı Eskişehir’deki CHP Belediyeleri toplantısında tanıdığını, buradan hareketle danışmanlık hizmetini ona ihale ettiğini vs. kabul etmiş oldu.
Merakımız şudur; bu işi veriş CHP Genel Merkezinin bilgisi, yönlendirmesi yada dayatması dahilinde midir?
Yoksa kendi tercihleri midir?
Daha evvel yapmış olduğu Erkan Karaarslan’ı tanımadığı beyanının gerçek sebebi nedir?
Erkan Karaarslan’ın 104 CHP Belediyesi ile iş yapması yüksek bir irade tarafından mı arzu edilmiştir?
Bizim bu soruyu sormaktaki maksadımız Sn.Atabay’ı FETÖ ile ilişkilendirmek değil, bilakis bir dayatma var ise bunun öğrenilmesidir.
Dikkat çekici bir hususda; önceki CHP’li Belediye Başkanı Mümin Kamacı döneminde, 30 Mart yerel seçimlerine 1.5 ay kala usulsüz ruhsat verildiğini söylemesi ve rant çetesi olarak suçlayarak 11 katlı iş merkezinin, kendileri döneminde meclis kararı olmadan, fen işleri imzası olmadan verilmiş olan ruhsatı iptal ettiğini ve konunun yargıtayda olduğunu belirtmesi.
Anladığımız şu oldu;
Usulsüz ruhsat veren de usulsüz iptal eden de CHP’li halef selef başkanlar.
Sn.Kamacı doğru yaptı ise Sn.Atabay yanlışta, Sn.Atabay doğru yaptıysa Sn.Kamacı yanlış ta!
Hanginize inanacağız?
Yada her iki cenahta mı yanlış içerisinde?
Kişisel çatışmalarla Didim’e zarar verildiğinin farkında mısınız?
Aydın ilinde hiçbir belediyede söz konusu olmayan, ortalığa saçılan, pis kokular yayılan, yolsuzluk, usulsüzlük, şantajlar, tehditler, darplar, Altaş, KİP, DİBEL şaibeleri, FETÖ’cülük iddiaları, kayırılan yandaşlar, bulanık ihaleler neden Didim’de söz konusu olmakta?
Hizmetleriyle, turizmiyle, doğasıyla, kültürel miraslarıyla, havasıyla, kumuyla, deniziyle, güneşiyle, zeytiniyle, iklimiyle, hoşgörüsüyle reklam edilmesi gereken Didim kimlerin vizyonsuzluğuna ve kısır siyasi çatışmalarına kurban edilmekte dir?
Didim-FETÖ_MÜLTECİ-KÖTÜ YÖNETİMLERLE birlikte anılır olması, şöhret olması iyi bir şey midir?
Yol yaptık, parke döşedik, cep parklar yaptık, nane ürettik, mezarlığı düzenledik, fuarlara katıldık, resepsiyonlarda boy gösterdik…
Eee gerisi???
Hani sosyal donatılar nerede?
Hani kültür tesisleri?
Hani halkın yaşam alanları?
Hani etkin, kalıcı ve ses getirici festivaller?
Hani seçim beyannamesinde vaat edilenler?
-Uyduruk barış festivalleri yada yazarlar festivali amaca hizmet etmekten uzak. Sakın ola ki bu örnek gösterilmesin.
-Didim Urla’nın enginar, Alaçatı’nın ot festivali kadar gündeme gelmedi.
-Halihazırda Didim mezarlığı yok. Vatandaşlarımız gömülecek yer bulamamakta.
Ölüye de diriye de özen gösterildiği yok.
Üzülerek söylemek isterim ki Didim Belediyesince bastırılan magazin dergisi mahiyetindeki ''BAŞARIYLA DOLU 2,5 YIL'' dergisi vatandaşlarımızca ''FİYASKOYLA DOLU 2,5 YIL'' olarak tariflendirilmekte.
Türkiye’nin en pahalı suyunu vatandaşa vermekte cabası.
Yine konuyu gündeme taşıyan ve takdire şayan bir kamusal hizmeti icra eden Aydın’lı bürokrat Sn.Haldun Haşmet Aysan’ın verdiği bilgiye göre;
“Didim Belediyesi temizlik işleri ihalesi yapıyor alan firma kime ait olduğu tartışılan ALTAŞ firması. Yıllık 37 bin ton ve 16 mahalleye hizmet yıllık 11 buçuk milyona veriliyor. Aynı firmanın ikizi 285 bin nüfusu ve 82 mahallesi olan ve yıllık 96 bin ton çöp toplanan Efeler Belediyesi'nde yine temizlik hizmetini yıllık 11 buçuk trilyona yapıyor. Didim Belediyesi'nin 19 iş aracı var, gidip 87 bin liraya 3 CHP’li tarafından kurulan şirketten forklift hizmeti alıyor.”
İfadeleri ve bilgisini kıymetli kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.
Zira sayın Atabay’ın TV programında da, yapmış olduğu en yüksek bedelli ihale olmasıyla övündüğü bu durum karşısında ve bu mukayese ile sormak isterim;
Bu hak mıdır, reva mıdır, adil midir, vicdani midir?
Tüm kamuoyunu saygıyla selamlıyor, ülkemiz üzerindeki bütün kara bulutların dağılmasını diliyor ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Levent İlter
MHP Didim İlçe Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum